1. Od czwartku 30 listopada, rozważamy Ewangelię wg św. Mateusza rozdział 5 do końca i cały rozdział 6.
 2. Przypominam, że spotkanie formacyjne scholi odbędzie się 4 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszam wszystkich na Dzień Skupienia naszej Wspólnoty, który odbędzie się w naszym Domu Parafialnym 9 grudnia 2023 (sobota za tydzień). Rozpoczniemy około godziny 9:00, a zakończymy około 15:00. Konferencje poprowadzi ks. Łukasz Ruminowicz. W ramach spotkania przewidziane są przerwy „kawowe” oraz obiad. Koszt obiadu to 32 zł. Osoby nieobecne na spotkaniu bardzo proszę o zgłaszanie uczestnictwa do animatorów, z zaznaczeniem opcji „z obiadem” lub „bez obiadu”. Pieniądze za obiady wpłacamy do Ani Wiszniewskiej na spotkaniu 6 grudnia lub 9 grudnia rano.

Przypominam, że Dni Skupienia  – tak jak kursy – są elementem naszej formacji w tej Wspólnocie.

 • Dzięki Bożej mocy i Waszej hojności na ostatnim spotkaniu udało się nam zebrać całą kwotę brakująca do pokrycia kosztów chorągwi, a nawet zostało nam kilkaset złotych na drzewiec, także zbiórka pieniędzy na ten cel jest już zakończona. Wszystkim ofiarodawcom – wielkie BÓG ZAPŁAĆ!
 • Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które odbędą się w trzy kolejne niedziele (3 grudnia, 10 grudnia i 17 grudnia) o godz. 20.00 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kaplicy O. Pio.  Rekolekcje poprowadzi trzech Kapłanów: ks. Paweł Kamiński, ks. Stanisław Bolesta i ks. Tomasz Kozłowski oraz Przyjaciele Oblubieńca, Dom jednego serca, Ezechiasz i BSNE.
 • Decyzją Rady Generalnej – po etapie rozeznania – w tym roku Jałmużna Adwentowa zostanie przeznaczona na pomoc humanitarną w czasie wojny w Ziemi Świętej (Strefa Gazy). Zebrane pieniądze ekonom wspólnoty przekaże bezpośrednio na konto CARITAS. JAŁMUŻNA BĘDZIE ZBIERANA TYLKO RAZ – NA SPOTKANIU WSPÓLNOTY 6 GRUDNIA!!!

„Dobrze jest pościć, ale jeszcze lepiej – dawać jałmużnę. Post bez jałmużny jest jak lampa bez oliwy.  (…) Jałmużna ma wartość oczyszczającą z grzechów wówczas, gdy służy ukazaniu miłości Boga, a nie naszej wspaniałomyślności i hojności. Podobnie ma się sprawa z wartością materialną jałmużny. Przykład ewangelicznej ubogiej wdowy dowodzi, że dla Chrystusa liczy się przede wszystkim wewnętrzna wartość daru, gotowość do podzielenia się wszystkim, aż do oddania samego siebie”. Cały tekst: https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/echo202110-jalmuzna

 • W tym roku nie będzie dodatkowej formacji w Adwencie. Priorytetem – oprócz formacji Wspólnotowej – jest uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych. Zachęcamy, aby od 17 grudnia rozpocząć bezpośrednie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia formując się Słowem Bożym, które Kościół daje nam na każdy dzień jako duchowy pokarm.
 • Formacja on-line dla odpowiedzialnych, którą będzie prowadziła Aneta Golba wraz z zaproszonymi gośćmi. Zachęcamy do uczestnictwa: pasterzy, administratorów, wice administratorów, rady wspólnot, animatorów – w każdym spotkaniu on-line, aby współpraca między odpowiedzialnymi za wspólnoty stawała się coraz bardziej świadoma i dojrzała.

Terminy i tematyka spotkań:

 • 15 grudnia (piątek) – Rola administratora
 • 23 lutego (piątek) – Rola wice administratora
 • 18 kwietnia (czwartek) – Rola pasterza wspólnoty
 • 14 czerwca (piątek) – Rola animatora

Godzina: 19:00 (czas trwania ok. 1,5 h)

Bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do tematu, wpisanie sobie terminów w kalendarz i w określonym czasie dołączanie do transmisji.

Szczegóły techniczne zostały wysłane do animatorów drogą e-mailową.