1. Od ubiegłego tygodnia nie robimy rozważań podręcznikowych, tylko rozważamy Słowo z dnia (czytania, psalmy, Ewangelie z dnia). Do rozważań podręcznika wracamy 8 marca, a tym podręcznikiem będzie „Studium Ewangelii św. Marka”. Osoby, które tego podręcznika nie rozważały, albo go zgubiły proszę o zgłaszanie do Ani Wiszniewskiej (osobiście lub przez animatora) zapotrzebowania do dnia 19 lutego 2023,, żeby do końca lutego mogła je zamówić. Koszt podręcznika – 25 zł
  2. Wraz ze zmianą podręcznika wprowadzamy zmiany w naszych spotkaniach formacyjnych. Nasza Wspólnota postanowiła podzielić się z całą parafią pięknym dobrem duchowym jakim są konferencje formacyjne.

  W związku z tym, aby dostęp do naszych cotygodniowych konferencji formacyjnych miał każdy chętny – niezależnie od tego czy jest członkiem Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca czy też nie – po środowych wieczornych mszach Świętych najpierw będzie głoszona konferencja ogólna (w temacie naszych tygodniowych rozważań) adresowana do wszystkich zainteresowanych, a dopiero po niej będziemy rozpoczynać nasze spotkania formacyjne, podczas których będziemy się wspólnie modlić oraz dzielić przemyśleniami w grupach (tak jak to mamy w zwyczaju).

  1. Przypominam, że dziś odbyło się ostatnie spotkanie lutowe.

  22 lutego spotkania formacyjnego nie będzie, ponieważ będzie to ŚRODA POPIELCOWA.

  1 marca spotkanie nie odbędzie się ponieważ w to miejsce zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniach wprowadzających do Wielkiego Postu, które odbędą się w naszej parafii w dniach 26, 27 i 28 lutego tj. niedziela, poniedziałek i wtorek.

  Wprowadzenia dokona siostra Judyta Pudełko – zakonnica Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, doktor teologii biblijnej, doktor hab. w dziedzinie nauk teologicznych, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.  Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie, gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii.

   Do spotkań formacyjnych (już w nowej formie) wrócimy dopiero 8 MARCA 2023

  1. W dniach 3 – 5 marca 2023 w naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE. Wspominając nasze własne przeżycia i owoce tego kursu bądźmy jego orędownikami wśród naszych bliskich / sąsiadów.

  Bardzo dziękujemy osobom, które zdecydowały się złożyć świadectwo zachęcające do udziału w Nowym Życiu i podjęcia formacji duchowej. Świadectwa będą składane w najbliższą niedzielę tj. po każdej mszy świętej 19 lutego, tuż po ogłoszeniach.

  Dziękujemy też wszystkim, którzy podjęli się rozprowadzenia ulotek zapraszających na kurs wśród swoich sąsiadów / znajomych / przyjaciół.

  KURS NOWE ŻYCIE, parafia Chrystusa Króla, 3 – 5 marca 2023, organizator: BSNE

  zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl   link https://rekolekcje.bialystok.pl/kurs-nowe-zycie-p-461  lub w zakrystii.

  1. Jak w każdy czwartek, nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia o wszelkie działa Nowej Ewangelizacji.

  6. Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w Rekolekcjach o modlitwie wstawienniczej  , organizowanych w dniach 25-26 lutego 2023 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku przy ulicy Kościelnej 1A, zainteresowane dokładniejszymi szczegółami proszę o kontakt z Anią Wiszniewską.