1. Skończyliśmy podręcznik „Siedem grzechów głównych” i robimy chwilę oddechu od podręczników. Od 9 lutego, przez około miesiąc rozważamy Słowo z dnia (czytania, psalm, Ewangelia z dnia). Do rozważań podręcznika wrócimy dopiero 8 marca, a tym podręcznikiem będzie „Studium Ewangelii św. Marka”. Większość z nas ten podręcznik powinna mieć u siebie, więc zapraszam do jego odszukania. Osoby, które tego podręcznika nie rozważały lub nie będą mogły go znaleźć proszę o zgłaszanie do przyszłej środy tj. 15 lutego do Ani zapotrzebowania, żeby do końca lutego mogła je zamówić. Koszt podręcznika – 25 zł
  2. Wraz ze zmianą podręcznika chcemy też wprowadzić pewne zmiany w naszych spotkaniach formacyjnych. OTÓŻ… zgodnie ze słowami Jezusa „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8), który pragnął, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości, nasza Wspólnota postanowiła wyjść z darem pogłębiania osobistej formacji duchowej do całej naszej parafii.

  W związku z tym od marca br zmienimy nieco formułę naszych spotkań. Zrobimy to w taki sposób, aby dostęp do naszych cotygodniowych konferencji formacyjnych miał każdy chętny – niezależnie od tego czy jest członkiem Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca czy też nie. Stąd też po środowych wieczornych mszach Świętych najpierw będzie głoszona konferencja ogólna (w temacie naszych tygodniowych rozważań) adresowana do wszystkich zainteresowanych, a dopiero po niej będziemy rozpoczynać nasze spotkania formacyjne, podczas których będziemy się wspólnie modlić oraz dzielić przemyśleniami w grupach (tak jak to mamy w zwyczaju).

  1. W najbliższą niedzielę w naszej parafii organizujemy DZIEŃ CIASTKOWY. Tym razem nie przynosimy ze sobą żadnych ciast (pączki i inne słodycze będą zapewnione), a jedynie życzliwość i dobre słowo dla każdego, kto skorzysta z zaproszenia ks. proboszcza.

   Nasz dyżur przypada po mszy św. o godz 12:00. Bardzo proszę o pozostanie kilku osób i pomoc w sprzątaniu Domu Parafialnego.

  1. UWAGA! Za tydzień, 15 lutego 2023 mamy ostatnie spotkanie lutowe!!!

  22 lutego spotkania formacyjnego nie będzie, ponieważ będzie to ŚRODA POPIELCOWA, natomiast 1 marca spotkanie nie odbędzie się ponieważ w to miejsce zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniach wprowadzających do Wielkiego Postu, które odbędą się w naszej parafii w dniach 27 i 28 lutego tj. poniedziałek i wtorek.

  Wprowadzenia dokona siostra Judyta Pudełko – zakonnica Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, doktor teologii biblijnej, doktor hab. w dziedzinie nauk teologicznych, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.  Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie, gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii.

   Do spotkań formacyjnych (już w nowej formie) wrócimy dopiero 8 MARCA 2023.

  1. W dniach 3 – 5 marca 2023 w naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE. Wspominając nasze własne przeżycia i owoce tego kursu bądźmy jego orędownikami wśród naszych bliskich / sąsiadów.

  Aby zachęcić innych do udziału w tym kursie będziemy potrzebowali Waszej dwojakiej pomocy:

  • W rozprowadzeniu ulotek wśród sąsiadów (ulotki przygotujemy na najbliższe spotkanie 15 lutego)
  • W złożeniu krótkich świadectw po każdej mszy 19 lutego zachęcających do udziału w Nowym Życiu i podjęcia formacji duchowej. Chętnych do złożenia świadectwa proszę o wpisanie się na listę.

  KURS NOWE ŻYCIE, parafia Chrystusa Króla, 3 – 5 marca 2023, organizator: BSNE

  zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl   link https://rekolekcje.bialystok.pl/kurs-nowe-zycie-p-461  lub w zakrystii.

  Informacje szczegółowe:

  Kurs ten jest adresowany zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe.

  Mogą na niego jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Na tym kursie możesz rozpocząć lub odnowić swoją więź z Bogiem i Kościołem poprzez osobiste spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

  Ofiara na potrzeby organizacji rekolekcji (70 zł) obejmuje obiad i kolację w sobotę oraz kawa, herbata i ciastka w trakcie trwania całego kursu.

  Początek:  Msza Święta parafialna o godzinie 18.00

  Recepcja: bezpośrednio po Mszy Świętej będzie przejście do Domu Parafialnego, tam odbędzie się recepcja i dalsza część rekolekcji

  Czas trwania rekolekcji: piątek – zakończenie około 21:30, sobota – od 8:00 do 21:30, niedziela – od 8:00 do 14:00

  Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik

  KURS JEST CAŁOŚCIĄ, DLATEGO ZAPRASZAMY DO ZAREZERWOWANIA SOBIE CAŁEGO WEEKENDU I BYCIA NA KURSIE OD POCZĄTKU DO KOŃCA 
  Jest to kurs dochodzony, bez noclegu.

  Wymagana jest minimum zaliczka w wysokości 30 PLN, którą należy wpłacić po otrzymaniu informacji o zarejestrowaniu na Kurs. Pozostałą kwotę 40 zł należy uiścić w dniu rozpoczęcia Kursu w Recepcji

  Ograniczenie wieku uczestnika Dla osób od 18 lat-rocznikowo

  1. Jak w każdy czwartek, nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia o wszelkie działa Nowej Ewangelizacji.