1. Zapraszam do wpisywania się na listę posług. Mamy do dyspozycji 14 rodzajów posług w tygodniu, także każde z nas do czerwca winno podjąć choć kilka razy jakąś posługę. Choć można i częściej.

  Na pierwszej ławce jest wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

  1. Od czwartku 1 grudnia będziemy rozważać TYDZIEŃ DRUGI podręcznika „Siedem Grzechów Głównych” – CHCIWOŚĆ. Cena – 20 zł. W tygodniu podręcznik można nabyć w zakrystii u Rysia.
  2. W najbliższą sobotę 3 grudnia 2022 w naszym Domu Parafialnym będziemy przeżywać Dzień Skupienia. Rozpoczynamy o godz. 10:00, kończymy mszą o godz. 16:00. Koszt: 25 zł. Lista z zapisami jest wyłożona na pierwszej ławce (musimy się orientować ile obiadów zamówić).
  3. Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Szczególny czas Łaski, w którym będziemy mogli przygotowywać swoje serca na przyjście Jezusa Chrystusa. Jak co roku będziemy wchodzić w głębszą modlitwę Słowem Bożym oraz z całym Kościołem podejmować praktykę jałmużny adwentowej. Mam nadzieję, że wszyscy już otrzymali formację na Adwent – komentarze do Ewangelii ks. Krzysztofa Wonsa.

  Przypominam, że nie przerywamy formacji podręcznikami! Formacja jest dodatkowa – przeznaczona tylko na cztery niedziele Adwentu.

  W soboty Adwentu nasza Wspólnota aktywnie uczestniczy w Czuwaniach Adwentowych o godz. 19:00.

  JAŁMUŻNA ADWENTOWA

  Dziś oraz za tydzień 7 grudnia będziemy zbierać jałmużnę adwentową, którą będziemy chcieli przekazać osobom potrzebującym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

  Pan Bóg zaprosił naszą wspólnotę, żeby przekazać jałmużnę na zaproponowane poniżej cele:  

  1) osoby potrzebujące we wspólnocie lokalnej (jeśli takich nie ma, to można rozeznać czy są takie osoby w parafii, w najbliższym otoczeniu),

  2) pomoc Kościołowi w potrzebie: w Polsce, na Ukrainie lub w innych państwach (Kościół prowadzi akcje charytatywne pomagając ofiarom wojny, ubogim np. zakony, które prowadzą stołówki dla bezdomnych; jest wiele inicjatyw, które można wesprzeć).

  UWAGA: Tym razem nie przekazujemy zebranych pieniędzy do moderatora regionu, ale to odpowiedzialni za wspólnotę lokalną rozeznają, gdzie przekażą zebraną jałmużnę adwentową (na 1 cel, na 2 cel lub na oba cele na raz).

  Miejmy otwarte oczy i serca, dostrzegając osoby potrzebujące pomocy.

  1. Nasza Diakonia Miłosierdzia po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy potrzebuje. Modlitwa ma miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.