1. Zapraszam do wpisywania się na listę posług. Mamy do dyspozycji 14 rodzajów posług w tygodniu, także każde z nas do czerwca winno podjąć choć kilka razy jakąś posługę. Choć można i częściej.

  Na pierwszej ławce jest wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

  1. Od czwartku 24 listopada będziemy rozważać TYDZIEŃ PIERWSZY podręcznika „Siedem Grzechów Głównych” – PYCHA. Cena – 20 zł. W tygodniu podręcznik można nabyć w zakrystii u Rysia.
  2. Powoli przygotowujmy się już do naszego Dnia Skupienia, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 w naszym Domu Parafialnym. Wstępnie planowany jest od godz. 10:00 do 17:00 (w tym przewidziane będą przerwy kawowe, obiad i wspólna Msza Święta. Koszt: 25 zł. Lista z zapisami jest wyłożona na pierwszej ławce (musimy się orientować ile obiadów zamówić).
  3. Przypominam, że 25 listopada 2022r. przyjeżdża do Białegostoku nasz Moderator Regionalny Ks. Łukasz Żaba. Tego dnia zapraszamy Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca na godzinę 19.00 do parafii Miłosierdzia Bożego na mszę świętą oraz uwielbienie.
  4. Kochani, Czas Adwentu zbliża się wielkimi krokami. Szczególny czas Łaski, w którym będziemy mogli przygotowywać swoje serca na przyjście Jezusa Chrystusa. Jak co roku będziemy wchodzić w głębszą modlitwę Słowem Bożym oraz z całym Kościołem podejmować praktykę jałmużny adwentowej. 

  Animatorzy otrzymali na e-mail formację na Adwent – komentarze do Ewangelii ks. Krzysztofa Wonsa. Bardzo proszę, aby je rozesłali w grupach. Dla osób, które nie mają dostępu do e-maili wydrukowaliśmy 10 kompletów rozważań – są do pobrania na pierwszej ławce, a w tygodniu są u Rysia w zakrystii.

  UWAGA! Nie przerywamy formacji podręcznikami! Formacja jest dodatkowa – przeznaczona tylko na cztery niedziele Adwentu. I niedziela Adwentu jest już za 3 dni tj. 27.11.

   Przypominam, że w pierwszą sobotę Adwentu nasza Wspólnota aktywnie uczestniczy w Czuwaniach Adwentowych o godz. 19:00. Od razu po mszy zajmujemy się rozłożeniem na ławkach karteczek ochronnych i małych świeczek, tak aby o 19:00 towarzyszyło nam ich światło.

  JAŁMUŻNA ADWENTOWA

  Za tydzień, w najbliższą środę tj. 30 listopada oraz za dwa tygodnie 7 grudnia będziemy zbierać jałmużnę adwentową, którą będziemy chcieli przekazać osobom potrzebującym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

  Pan Bóg zaprosił naszą wspólnotę (przez rozeznanie modlitewne Rady Generalnej na czele z ks. Łukaszem Żabą), żeby przekazać jałmużnę na zaproponowane poniżej cele:  

  1) osoby potrzebujące we wspólnocie lokalnej (jeśli takich nie ma, to można rozeznać czy są takie osoby w parafii, w najbliższym otoczeniu),

  2) pomoc Kościołowi w potrzebie: w Polsce, na Ukrainie lub w innych państwach (Kościół prowadzi akcje charytatywne pomagając ofiarom wojny, ubogim np. zakony, które prowadzą stołówki dla bezdomnych; jest wiele inicjatyw, które można wesprzeć).

  UWAGA: Tym razem nie przekazujemy zebranych pieniędzy do moderatora regionu, ale to odpowiedzialni za wspólnotę lokalną rozeznają, gdzie przekażą zebraną jałmużnę adwentową (na 1 cel, na 2 cel lub na oba cele na raz).

  Miejmy otwarte oczy i serca, dostrzegając osoby potrzebujące pomocy.

  Poniżej słowa nt. jałmużny:

  Papieża Franciszka 

  „Każdy z nas może zapytać samego siebie: czy jestem zdolny, aby się zatrzymać i spojrzeć w twarz, spojrzeć w oczy osobie, która mnie prosi o pomoc? Czy potrafię? Nie możemy zatem utożsamiać jałmużny jedynie z rzuceniem w pośpiechu monety (…)

  Jałmużna jest aktem miłości. (…) Bóg bowiem pragnie, aby Jego lud opiekował się tymi naszymi braćmi. Powiedziałbym, że są oni wręcz w centrum orędzia. Chwalenie Boga poprzez ofiary i chwalenie Boga poprzez jałmużnę. (…)

  Post, modlitwa i jałmużna, przedstawione przez Jezusa w Jego kazaniu (por. Mt 6, 1-18), są warunkami i znakami naszego nawrócenia”.

  kard. Konrada Krajewskiego – jałmużnika papieskiego 

  „Jałmużna musi boleć. To coś, co mnie kosztuje, coś, co jest moje, coś, co skwierczy, jak dam.

  Każdy ma być jałmużnikiem tam, gdzie mieszka – w swoim bloku, w dzielnicy, w mieście. Łatwo jest wysłać pieniądze do Afryki – niech kupią sobie koce, mleko w proszku. Ale pomyśleć, czy na naszej ulicy jest ktoś, kogo trzeba odwiedzić? Czy jest ktoś, kto jest samotny? Czy jest ktoś, kto mnie potrzebuje? A może w mojej rodzinie? Może to być nawet moje dziecko. Ksiądz, kolega”.

  1. Nasza Diakonia Miłosierdzia po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy potrzebuje. Modlitwa ma miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.
  2. Serdecznie zapraszamy na pokazy filmu „PROROK” w Kinie TON w Biał

  28 listopada (poniedziałek), godz. 12:00 18:00,
  29 listopada (wtorek), godz. 12:00 i 15:00.

  Cena biletu: 20 zł.

  Bilety dostępne w Księgarni Św. Kazimierza (godz. otwarcia: pn.–pt. 8.00–16.00, sob. 9.00–14.00) oraz w hallu Kina TON na pół godziny przed rozpoczęciem każdej projekcji.

  Czas trwania: 126 min.
  Od lat 13.
  Produkcja: Polska [2022].

  Miejsce projekcji:   Białystok, Kino TON, Rynek Kościuszki 2.