1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Pozostawione tace są do odbioru w Domu Parafialnym.
  2. Zapraszam do wpisywania się na listę posług. Mamy do dyspozycji 9 miesięcy i 14 rodzajów posług w tygodniu, także każde z nas do czerwca winno podjąć choć trzy razy jakąś posługę. Choć można i częściej.

  Na pierwszej ławce jest wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

  1. Za tydzień tj. 2 listopada 2022 SPOTKANIA NIE BĘDZIE!!!
  2. Od jutra tj. czwartku 27 października do środy 2 listopada będziemy rozważać tydzień IV podręcznika „Św. Filip Neri” – RADOŚĆ. Natomiast od czwartku 3 listopada do środy 9 listopada rozważamy tydzień V – DUCH ŚWIĘTY. Przypominam, że w tym tygodniu można jeszcze nabyć podręcznik. Cena – 15 zł.
  3. Czy jeszcze ktoś chce podzielić się z naszą Wspólnotą świadectwem o swojej bliskości ze Świętą / Świętym. Osobę chętną proszę o zgłoszenie się do Ani Wiszniewskiej.
  4. Kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny leży na pierwszej ławce. Animatorom przypominam, że najbliższe spotkanie Szkoły Animatora będzie 19 listopada 2022. Link do zapisów animatorzy otrzymali sms-em.
  5. W ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa ma miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.
  6. Zapraszamy na Kurs Józef – NIE tylko dla MĘŻCZYZN  Na tym kursie przypatrujemy się Józefowi, który staje się dla nas paradygmatem pracy (za św. Janem Pawłem II), ukazując idealną proporcję między modlitwą i pracą. Kurs autorski SNE Drohiczyn. Kurs odbędzie się w dniach 4-6 listopad w Oratorium O. Pio (dolny kościół parafii Zmartwychwstania Pańskiego) w Białymstoku Zapisy na: https://rekolekcje.bialystok.pl/kurs-jozef-p-454 oraz pod numerem  501204476 i w biurze BSNE
  7. Akademia Biblijna to nowa inicjatywa doskonalenia wiedzy biblijnej. Zajęcia w ramach Akademii Biblijnej będą realizowane z teologii biblijnej Starego i Nowego Testamentu. Wykłady posłużą pogłębionej teologicznie oraz modlitewnej lekturze Pisma Świętego (Lectio divina). Będzie możliwe podejmowanie i realizowanie zagadnień na prośbę słuchaczy. 

  Wykłady będą się odbywały w Instytucie Teologicznym, w budynku Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej im. bł. ks. Michała Sopoćki, ul. Warszawska 50 w godz. 9.00-10.30 i 10.45-12.15 w soboty. Terminy: 8.10; 29.10; 5.11; 12.11; 19.11; 26.11; 3.12 2022 roku i 14.01; 28.01; 11.02; 25.02; 29.04; 13.05; 27.05; 10.06 2023 r. KOSZT: 300 zł za rok.

  1. Przypominam o Andrzejkowej Randce Małżeńskiej organizowanej przez Przyjaciół Oblubieńca z Prowincji Warszawskiej (wydarzeniu mogą wziąć również małżeństwa spoza Wspólnoty).

  Data: 26.11.2022 w godzinach 16:30 – 22:30

  Miejsce: Hotel Lamberton w Ołtarzewie koło Warszawy  Ilość miejsc ograniczona!