1. Zapraszam do wpisywania się na listę posług. Mamy do dyspozycji 9 miesięcy i 14 rodzajów posług w tygodniu, także nie sposób usprawiedliwić się brakiem czasu lub niemocą. Każde z nas do czerwca winno podjąć choć dwa razy jakąś posługę. Choć można i częściej.

Na pierwszej ławce jest wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

  1. W tym tygodniu będziemy rozważać tydzień III podręcznika „Św. Filip Neri – SERCE WIELKIE NAM DAJ” – ŚWIĘTOŚĆ. Przypominam, że w tygodniu podręczniki są do nabycia u Rysia w zakrystii. Cena – 15 zł.
  2. UWAGA! Przypominam, że do końca trwania rozważań podręcznika o Św. Filipie Neri (tj. około miesiąca) – konferencje/świadectwa będą głosić członkowie Wspólnoty J) Jeśli masz swojego ukochanego świętego, którego pomocy doświadczasz – podziel się nim z naszą Wspólnotą. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ani Wiszniewskiej z tygodniowym wyprzedzeniem.
  3. Kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny leży na pierwszej ławce. Animatorom przypominam, że w tym roku zrezygnowaliśmy z dodatkowych spotkań formacyjnych we Wspólnocie, za to bardzo prosimy i liczymy na Wasz jak najliczniejszy udział w spotkaniach w ramach Szkoły Animatora organizowanej przez Prowincję Białostocką. Najbliższe spotkanie będzie 19 listopada 2022. Szczegóły wkrótce.
  4. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie W NAJBLIŻSŻĄ SOBOTĘ 22 października 2022 roku w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Początek o godz. 16:00. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Szczegóły naszej posługi:

Chłopaki: każdy przynosi 2 l napojów – ustalcie w grupach kto zapewni wodę gazowaną / niegazowaną, kto soki, a kto napoje gazowane. Kto dziś jeszcze nie przyniósł ze sobą napojów na spotkanie, może je przywieźć w dniu Balu do szkoły w godz.: 15:00 – 16:00.

Dziewczyny: niektóre pieką ciasta jako Matki w Modlitwie. Pozostałe dziewczyny zapewniają słodycze (cukierki, wafelki, czekoladki) i owoce (jabłka, mandarynki, winogrona, śliwki, banany). W ramach grup ustalcie kto co z tego przynosi – po ok. 0,5 kg.

Szkołę dekorujemy w piątek wieczorem tj. 21 października od godz. 18:45. Sprzątamy w sobotę po 18:00. Potrzebnych będzie po kilka osób.

  1. W ramach Diakonii Miłosierdzia będziemy po każdym spotkaniu oferować modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa będzie miała miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.
  2. Przypominam o Andrzejkowej Randce Małżeńskiej organizowanej przez Przyjaciół Oblubieńca z Prowincji Warszawskiej (wydarzeniu mogą wziąć również małżeństwa spoza Wspólnoty).

Data: 26.11.2022 w godzinach 16:30 – 22:30

Miejsce: Hotel Lamberton w Ołtarzewie koło Warszawy  Ilość miejsc ograniczona!

  1. Wszystkie ogłoszenia znajdziecie na stronie https://parafiachk.bialystok.pl w zakładce GRUPY / Przyjaciele Oblubieńca.