1. Plan posług. Od tego roku nie będziemy już wskazywać co tydzień, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. W tym roku przechodzimy w tryb indywidualny, aby zaangażować całą Wspólnotę i odwołujemy się do Waszych sumień. Ufamy, że KAŻDY z nas znajdzie dla siebie taki czas i posługę, żeby móc ją podjąć. Jeśli ktoś boi się publicznie czytać lub się modlić – będzie mógł sobie wybrać dyskretną tygodniową posługę modlitewną. Jeśli ktoś wie, że nie będzie mógł przyjść na spotkanie w którymś tygodniu – może się podjąć posługi w innym. Mamy do dyspozycji 9 miesięcy i 14 rodzajów posług w tygodniu, także nie sposób usprawiedliwić się brakiem czasu lub niemocą. Oczywiście – jeśli ktoś ma w sercu pragnienie przyjęcia na siebie jakiejś posługi częściej niż pozostali – to może się wpisywać do danej posługi częściej np. na cały miesiąc.

  Na pierwszej ławce jest wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

  1. W tym tygodniu będziemy rozważać tydzień II podręcznika „Św. Filip Neri – SERCE WIELKIE NAM DAJ” – POKORA. Przypominam, że w tygodniu podręczniki są do nabycia u Rysia w zakrystii. Cena – 15 zł. Jeśli nam zostanie kilka sztuk podręcznika to będzie można je kupić komuś na prezent, ale pierwszeństwo mają członkowie Wspólnoty.
  2. UWAGA! Przypominam, że do końca trwania rozważań podręcznika o Św. Filipie Neri (tj. około miesiąca) – konferencje będą głosić członkowie Wspólnoty J) W ramach konferencji każdy chętny przybliży swoimi słowami sylwetkę swojego ulubionego świętego patrona, da świadectwo jego wsparcia w swoim życiu oraz poprowadzi modlitwę końcową za wstawiennictwem tego świętego. Jeśli masz swojego ukochanego świętego, którego pomocy doświadczasz – podziel się nim z naszą Wspólnotą. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ani Wiszniewskiej z tygodniowym wyprzedzeniem.
  3. Kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny leży na pierwszej ławce. Animatorom przypominam, że w tym roku zrezygnowaliśmy z dodatkowych spotkań formacyjnych we Wspólnocie, za to bardzo prosimy i liczymy na Wasz jak najliczniejszy udział w spotkaniach w ramach Szkoły Animatora organizowanej przez Prowincję Białostocką. Najbliższe spotkanie będzie 19 listopada 2022. Szczegóły wkrótce.
  4. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie się w tym roku W SOBOTĘ 22 października 2022 roku w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Początek o godz. 16:00. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Szczegóły naszej posługi:

  Chłopaki: każdy przynosi 2 l napojów – ustalcie w grupach kto zapewni wodę gazowaną / niegazowaną, kto soki, a kto napoje gazowane. Można je przywieźć w dniu Balu do szkoły w godz.: 15:00 – 16:00, albo na środowe spotkanie przed Balem.

  Dziewczyny: te, które pieką ciasta jako Matki w Modlitwie – pieką ciasta. Pozostałe dziewczyny zapewniają słodycze (cukierki, wafelki, czekoladki) i owoce (najlepiej małe, podzielne: jabłka, mandarynki, winogrona, śliwki, banany). W ramach grup ustalcie kto co z tego przynosi – po ok. 0,5 kg.

  Szkołę dekorujemy w piątek wieczorem tj. 21 października od godz. 18:45. Sprzątamy w sobotę po 18:00. Potrzebnych będzie po kilka osób.

  Kto jest chętny do pomocy prowadzącej Bal przy animacjach? 3 osoby ………………………

  1. W ramach Diakonii Miłosierdzia będziemy po każdym spotkaniu oferować modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa będzie miała miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.
  2. A pro po zapowiadanych tydzień temu niespodzianek: mamy coś bardzo wyjątkowego i szalonego dla małżeństw: Andrzejkową Randkę Małżeńską organizowaną przez Przyjaciół Oblubieńca z Prowincji Warszawskiej (Przyjaciele są wszędzie). Od razu zaznaczam: wydarzeniu mogą wziąć również małżeństwa spoza wspólnoty.

  Podczas wieczoru będziecie mogli zapoznać się z prostymi, podstawowymi krokami Tanga Argentyńskiego, które ma wiele wspólnego z budowaniem bliskości i zaufania w małżeństwie. Dlaczego? Tego dowiecie się już na miejscu!

  W tym wieczorze może wziąć każde małżeństwo – nie trzeba mieć predyspozycji tanecznych, wystarczy pragnienie wspólnego spędzania czasu. Dla chętnych – istnieje możliwość noclegu na miejscu w atrakcyjnej cenie.

  To wyjątkowy wieczór tylko dla Was  dwojga… Niezapomniane chwile spędzone z Twoim współmałżonkiem na budowaniu bliskości,  pogłębianiu niepowtarzalnej więzi między Wami.  W czasie tej wyjątkowej randki nie zabraknie czasu na taniec oraz na rozmowę przy kolacji we dwoje – a wszystko w pięknym hotelu i przy nastrojowej muzyce w tle.

  Prowadzący: Elżbieta i Wiesław Gorzelnikowie – małżonkowie, rodzice pięciorga dzieci i instruktorzy Tanga Argentyńskiego. Związani z Domowym Kościołem. Organizatorzy Randek Małżeńskich w Rzeszowie. Taniec był obecny w ich związku od początku znajomości. Więcej na temat ich działalności znajdziesz tutaj: http://idziemy.pl/spoleczenstwo/bezpieczna-w-jego-ramionach/62954 

  Film nt. randek małżeńskich: https://youtu.be/7QNg6-tRJOU

  Data: 26.11.2022 w godzinach 16:30 – 22:30

  Miejsce: Hotel Lamberton w Ołtarzewie koło Warszawy

  Ilość miejsc jest ograniczona!

  Szczegóły i zapisy znajdziecie na naszej stronie: https://przyjacieleoblubienca.pl/komunikaty/371-zaproszenie-na-andrzejkowa-randke-malzenska-26-11-2022

  Dodatkowe pytania należy kierować tylko i wyłącznie przez adres e-mail: malzenstwa@przyjacieleoblubienca.pl