1. Witam i dziękuję za Waszą gotowość do podjęcia tegorocznej formacji. Chciałabym w tym miejscu podziękować Eli, Marioli i Wojtkowi za ich posługę animatora: dziękujemy za waszą pracę, serdeczność i dyspozycyjność oraz zaangażowanie w prowadzenie waszych grupek i budowanie całej Wspólnoty. NIECH BÓG WAM TO WYNAGRODZI ŁASKAMI w nadchodzącym roku J Dziękujemy też tym, którzy podjęli się w tym roku posługi animatora – Ewie i Kamilowi. NIECH DUCH ŚWIĘTY WAS PROWADZI i przez Was formuje uczniów Chrystusa!
 2. W tym roku formację podjęło siedemdziesięcioro z nas. Oby nasze decyzje zaowocowały wzrostem wiary i zaufania Bogu oraz miłością bliźniego w naszej codzienności J
 3. Plan posług. Od tego roku nie będziemy już wskazywać co tydzień, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. Animatorzy wiedzą najlepiej jak to wyglądało w grupkach. Dlatego w tym roku przechodzimy w tryb indywidualny, aby zaangażować całą Wspólnotę i odwołujemy się do Waszych sumień i odpowiedzialności osobistej. Ufamy, że KAŻDY z nas znajdzie dla siebie taki czas i posługę, żeby móc ją podjąć. Jeśli ktoś boi się publicznie czytać lub się modlić – będzie mógł sobie wybrać dyskretną tygodniową posługę modlitewną. Jeśli ktoś wie, że nie będzie mógł przyjść na spotkanie w którymś tygodniu – może się podjąć posługi w innym. Mamy do dyspozycji 9 miesięcy i 14 rodzajów posług w tygodniu, także nie sposób usprawiedliwić się brakiem czasu lub niemocą. Oczywiście – jeśli ktoś ma w sercu pragnienie przyjęcia na siebie jakiejś posługi częściej niż pozostali – to może się wpisywać do danej posługi częściej np. na cały miesiąc. Poniżej lista podejmowanych posług:

POSŁUGI JEDNORAZOWE, ŚRODOWE:

I czytanie – msza środa

Psalm – msza środa

Modlitwa wiernych – msza środa

Powitanie Słowa

Modlitwa do Ducha Św. i Maryi

Modlitwa na koniec spotkania

POSŁUGI TYGODNIOWE, od czwartku po spotkaniu do następnej środy:

Modlitwa tygodniowa za pasterza Wspólnoty

Modlitwa tygodniowa za kapłanów posługujących w parafii

Modlitwa tygodniowa za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

Modlitwa tygodniowa za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

Modlitwa tygodniowa o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

Modlitwa tygodniowa  za całą parafię

Modlitwa tygodniowa we wszystkich intencjach złożonych do skrzyneczki

Modlitwa tygodniowa w intencji budowy Centrum Formacyjnego

Na każdym spotkaniu na pierwszej ławce będzie wykładana lista posług na najbliższy miesiąc wraz z datami ich podjęcia.

 1. Przez najbliższych sześć tygodni, zaczynając od czwartku będziemy rozważać książkę „Św. Filip Neri – SERCE WIELKIE NAM DAJ”. Książki będą do nabycia po spotkaniu. Cena – 15 zł. Będziemy rozważać jeden rozdział tygodniowo. Jutro zaczniemy tydzień I – EWANGELIZACJA. Osoby nieobecne na spotkaniu mogą nabyć podręczniki w tygodniu u Rysia w zakrystii. Za dwa – trzy tygodnie, jeśli jakieś zostaną (a może zostać kilka egzemplarzy) będzie można je kupić komuś na prezent, ale pierwszeństwo mają członkowie Wspólnoty.
 2. UWAGA UWAGA! Od 12 października 2022 do końca trwania rozważań podręcznika o Św. Filipie Neri (tj. około miesiąca) – konferencje będą głosić członkowie Wspólnoty J) W ramach konferencji każdy chętny przybliży swoimi słowami sylwetkę swojego ulubionego świętego patrona, da świadectwo jego wsparcia w swoim życiu oraz poprowadzi modlitwę końcową za wstawiennictwem tego świętego. Jeśli masz swojego ukochanego świętego, którego pomocy doświadczasz – podziel się nim z naszą Wspólnotą. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ani Wiszniewskiej z tygodniowym wyprzedzeniem.
 3. Podczas spotkania Rady Wspólnoty przyjęliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny. Kalendarz obejmuje spotkania formacyjne, dni skupienia całej Wspólnoty oraz ważniejsze wydarzenia we Wspólnocie. Za chwilę każdy otrzyma jeden egzemplarz takiego kalendarza, aby móc odpowiednio wcześniej porezerwować sobie ważniejsze terminy. UWAGA ANIMATORZY! Żeby nie namnażać wydarzeń i nie obciążać was dodatkowo , w tym roku zrezygnowaliśmy z dodatkowych spotkań formacyjnych we Wspólnocie, za to bardzo prosimy i liczymy na Wasz jak najliczniejszy udział w spotkaniach w ramach Szkoły Animatora organizowanej przez Prowincję Białostocką.  Najbliższe spotkanie będzie 19 listopada 2022. Szczegóły wkrótce.
 4. W najbliższą sobotę, 8 października 2022, od godziny 9:00 zapraszamy do wspólnego sprzątania domu i ogrodu Bożego. Planowane zakończenie prac: godz. 12:00.
 5. W następnym tygodniu, we czwartek 13 października zakończymy półroczne, comiesięczne nabożeństwa fatimskie uroczystą procesją ulicami osiedla. Do posługi zgłosiły si® następujące osoby:

– przeczytanie rozważań i poprowadzenie pierwszego dziesiątka różańca – SYLWIA

– niesienie lampionów ( 4 osoby) – Mariola, Ela Z., Asia S., Asia P.

 1. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie się w tym roku W SOBOTĘ 22 października 2022 roku w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Początek o godz. 16:00. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Szczegóły wkrótce, ale już wiadomo będzie potrzebna nasza pomoc (osoby do dekorowania korytarzy, do pomagania prowadzącej w animacjach, do sprzątania po Balu) oraz zakupy (napoje, owoce, słodycze; ciasta upieką Matki w Modlitwie J).
 2. Przypominam o naszym koszyczku i dwóch skrzyneczkach: koszyczku na dobrowolną ofiarę, skrzyneczce, do której można wrzucać bliskie sercu intencje, które będą przez tydzień obmadlane oraz skrzyneczce „Kto pyta – nie błądzi”, w którym będziecie mogli zostawiać nurtujące Was pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa. Będziemy mogli zapytać o to, czego nie rozumiemy w Słowie Bożym, kościele itd. Odpowiedzi usłyszymy na następnym spotkaniu albo na którymś z kolejnych, ale usłyszymy na pewno. Zapraszam gorąco do skorzystania z możliwości, jaką nam da ten koszyczek.
 3. W ramach Diakonii Miłosierdzia będziemy po każdym spotkaniu oferować modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa będzie miała miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.
 4. Nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 5. W tym roku na pewno czeka nas jeszcze parę niespodzianek ale jakich i kiedy… to już tylko Tato wie J))