Dziękuję za Wasze tygodniowe posługi i proszę o dalszą otwartość serca :)))

 1. Dziś kończymy nasz podręcznik SZKOŁA MODLITWY OSOBISTEJ. Od jutra rozważamy Słowo z dnia (czytania, psalm, Ewangelia) i pogłębiamy naszą modlitwę osobistą.
 2. Za tydzień, spotkanie będzie miało troszkę inny przebieg – będzie to czas modlitwy i naszych świadectw, a po nich zaczniemy przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. Nasza Wspólnota odpowiada za przygotowanie czwartego ołtarza – przed Kościołem. Część prac zaczniemy we środę, resztę będzie trzeba wykonać we czwartek rano, także bardzo Was proszę o czujność i zaangażowanie – żeby nasza Sylwia nie została z tym wszystkim sama.
 3. PROCESJE: Kochani, chcąc usprawnić organizowanie procesji, na ostatniej Radzie Duszpasterskiej została podjęta decyzja o „przypisaniu” każdej ze Wspólnot konkretnych paramentów procesyjnych. Nasza Wspólnota odpowiada za noszenie w procesjach dwóch chorągwi: Chrystusa Króla (czerwona) i Niepokalanego Serca Maryi (niebieska). Panów do niesienia chorągwi już mamy – teraz potrzebujemy 8 dziewczyn do wstążek. Bardzo proszę o wpisanie się na listę i PAMIĘTANIE o podjętym zobowiązaniu ilekroć będą organizowane procesje.
 4. Za dwa tygodnie tj. 22 czerwca 2022 spotkania NIE BĘDZIE. Uroczyste zakończenie roku formacyjnego odbędzie się W NIEDZIELĘ 26 czerwca 2022. Rozpoczniemy mszą świętą wieczorną o godzinie 18:00, po której udamy się do ogrodu parafialnego. Ze względu na wieczorną porę i indywidualne nawyki dietetyczne zachęcamy do przyniesienia własnych koszyczków. Może ktoś zechce przynieść ciasto?
 5. Przypominam o Warsztatach muzycznych, które odbędą się 25 czerwca 2022r, w godzinach 09.00-16.00 w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, koszt 35 zł. Zapisy do 19 czerwca.

https://bitecode.bho.pl/warsztaty/

 1. W związku z procesjami fatimskimi 13-go każdego miesiąca (do października włącznie) do każdej procesji (do października) potrzebujemy 2 – 3 osób do przeczytania rozważań i poprowadzenia dziesiątka różańca oraz 4 osób do lampionów czyli minimum 6 max 7 osób.. Osoby niosące lampiony biorą je spod figury Matki Bożej Fatimskiej w chwili kiedy ministranci zdejmują figurę Maryi i ustawiają się po czterech rogach niesionej figury (2 osoby z przodu, 2 z tyłu).  Bardzo proszę o wpisywanie się na wakacyjną listę „dyżurów” procesyjnych, która jest wyłożona na pierwszej ławce.
 2. Zapraszamy na wspólne świętowanie, które odbędzie się 3 lipcaw Laskowcu. O godzinie 12.00 zaczynamy Eucharystią, a po niej integracja, ognisko, grill. Przyjeżdżamy  z własnym koszyczkiem. Można zabrać męża, żonę, dzieci, babcię. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa 
 3. Tak jak co roku zapraszamy na spotkania wakacyjne do Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku.
  Harmonogram spotkań:

11.07.2022r. Region Fatimska

18.07.2022r. Region św. Stanisława

25.07.2022r. Region św. Andrzeja Boboli

01.08.2022r  Region Chrystusa Króla

08.08.2022r. Region Czarna Białostocka

15.08.2022r. Region św. Kazimierza Królewicza

22.08.2022r. Region Sokółka.

   Spotkania zaczynają się wspólną Eucharystią. Po mszy jest uwielbienie i świadectwa.

 1. Zapraszamy na kursy:

HISTORIA ZBAWIENIA 16-19 czerwca 2022

            JAN 12-15 sierpnia 2022

            Zapisy na stronie rekolekcje.bialystok.pl

 1. W imieniu Doroty i Artura Lewtaków (pracowników biura oddelegowanych do pracy z małżeństwami) przesyłam zaproszenia na najbliższy czas.

1) Zapraszamy na WAKACJE Z BOGIEM, które nasza wspólnota organizuje w Górach Świętokrzyskich w Domu rekolekcyjnym „Wieczernik” w Świętej Katarzynie. Zaproszenie skierowane jest do małżeństw i całych rodzin (członkowie rodziny nie muszą należeć do wspólnoty, ponieważ w ciągu dnia jest tylko jedna konferencja, pozostały czas przeznaczamy na rekreację).

TERMIN: 8-13 sierpnia 2022 r. (poniedziałek-sobota)

Szczegółowe informacje dotyczące planu dnia, ceny etc. można uzyskać bezpośrednio u Doroty i Artura telefonicznie 83 311 38 66 lub mailowo malzenskiezmagania@gmail.com

2) Mamy również propozycję dla małżeństw, które preferują opcję weekendową. Zapraszamy na kurs dla małżeństw „TOBIASZ I SARA”, który odbędzie się 17-19 czerwca w Lublinie w Domu Pallotyńskim przy ul. Monte Cassino 16A.

Jest to kurs kerygmatyczny, więc można pojechać z małżonkiem, który jeszcze nie spotkał żywego Boga. Jest to czas przede wszystkim podjęcia na nowo lub odnowienia decyzji, by budować małżeństwo na Jezusie Chrystusie. To czas osobistego spotkania wspólnoty małżeńskiej ze Wspólnotą Boga w Trójcy Jedynego.

Zapisy przez formularz:  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBvt-9lLrf1nkv7USas_RmYXdMqCLihSkNn8ON_BYkqpEU_Q/viewform