Dziękuję za Wasze tygodniowe posługi i proszę o dalszą otwartość serca :)))

  1. Od czwartku 26 maja rozważamy tydzień XIII podręcznika, ostatni: OWOCE DOBREJ MODLITWY.
  2. Przypominam o Warsztatach muzycznych, które odbędą się 25 czerwca 2022r, w godzinach 09.00-16.00 w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, koszt 35 zł. Zapisy do 19 czerwca.

https://bitecode.bho.pl/warsztaty/


Kolejna środa 1 czerwca wypada w Białym Tygodniu – w związku z tym grupa, która ma na ten dzień wyznaczony dyżur liturgiczny… go nie ma  Oprawę mszy zapewniają dzieci. Po mszy NIE BĘDZIE TEŻ SPOTKANIA FORMACYJNEGO! Zachęcamy, by ten czas poświęcić naszym relacjom z dziećmi.

  1. W związku z procesjami fatimskimi 13-go każdego miesiąca (do października włącznie) do każdej procesji (od czerwca do października) potrzebujemy 2 – 3 osób do przeczytania rozważań i poprowadzenia dziesiątka różańca oraz 4 osób do lampionów czyli minimum 6 max 7 osób.. Osoby niosące lampiony biorą je spod figury Matki Bożej Fatimskiej w chwili kiedy ministranci zdejmują figurę Maryi i ustawiają się po czterech rogach niesionej figury (2 osoby z przodu, 2 z tyłu). Bardzo proszę o wpisywanie się na listę „dyżurów” procesyjnych, która jest wyłożona na pierwszej ławce.
  2. Zapraszamy na wspólne świętowanie, które odbędzie się 3 lipcaw Laskowcu.
    O godzinie 12.00 zaczynamy Eucharystią,a po niej integracja, ognisko, grill. Przyjeżdżamy  z własnym koszyczkiem. Można zabrać męża, żonę, dzieci, babcię. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa 
  3. Tak jak co roku zapraszamy na spotkania wakacyjne do Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku.
    Harmonogram spotkań:

11.07.2022r. Region Fatimska

18.07.2022r. Region św. Stanisława

25.07.2022r. Region św. Andrzeja Boboli

01.08.2022r  Region Chrystusa Króla

08.08.2022r. Region Czarna Białostocka

15.08.2022r. Region św. Kazimierza Królewicza

22.08.2022r. Region Sokółka.

   Spotkania zaczynają się wspólną Eucharystią. Po mszy jest uwielbienie i świadectwa.

  1. Zapraszamy na kursy:HISTORIA ZBAWIENIA 16-19 czerwca 2022

JAN 12-15 sierpnia 2022

Zapisy na stronie rekolekcje.bialystok.pl

8. W imieniu Doroty i Artura Lewtaków (pracowników biura oddelegowanych do pracy z małżeństwami) przesyłam zaproszenia na najbliższy czas.

1) Zapraszamy na WAKACJE Z BOGIEM, które nasza wspólnota organizuje w Górach Świętokrzyskich w Domu rekolekcyjnym „Wieczernik” w Świętej Katarzynie. Zaproszenie skierowane jest do małżeństw i całych rodzin (członkowie rodziny nie muszą należeć do wspólnoty, ponieważ w ciągu dnia jest tylko jedna konferencja, pozostały czas przeznaczamy na rekreację).

TERMIN: 8-13 sierpnia 2022 r. (poniedziałek-sobota)

Szczegółowe informacje dotyczące planu dnia, ceny etc. można uzyskać bezpośrednio u Doroty i Artura telefonicznie 83 311 38 66 lub mailowo malzenskiezmagania@gmail.com

2) Mamy również propozycję dla małżeństw, które preferują opcję weekendową. Zapraszamy na kurs dla małżeństw „TOBIASZ I SARA”, który odbędzie się 17-19 czerwca w Lublinie w Domu Pallotyńskim przy ul. Monte Cassino 16A.

Jest to kurs kerygmatyczny, więc można pojechać z małżonkiem, który jeszcze nie spotkał żywego Boga. Jest to czas przede wszystkim podjęcia na nowo lub odnowienia decyzji, by budować małżeństwo na Jezusie Chrystusie. To czas osobistego spotkania wspólnoty małżeńskiej ze Wspólnotą Boga w Trójcy Jedynego.

Zapisy przez formularz:  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBvt-9lLrf1nkv7USas_RmYXdMqCLihSkNn8ON_BYkqpEU_Q/viewform

5. Kochani, przypominam o zaproszeniu naszej Wspólnoty na uroczystą Mszę Świętą z obrzędem święceń kapłańskich diakona Michała Roguckiego, która odbędzie się w sobotę 28 maja 2022 o godz. 11:00 oraz na mszę prymicyjną w niedzielę 29 maja o godz. 12:00 w kościele par. Ducha Świętego.

W naszej parafii ksiądz Michał odprawi mszę 5 czerwca 2022 (niedziela Zesłania Ducha Świętego) o godz. 12:00.