Dziękuję za Wasze tygodniowe posługi i proszę o dalszą otwartość serca :)))

  1. Od czwartku 11 maja rozważamy tydzień XI podręcznika: RACHUNEK SUMIENIA.
  2. INFORMACJE Z REGIONU: przewidziana na 4.06.2022 r. w godzinach 09.00-17.00 w parafii  pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego II sesja Animatora NAJPPRAWDOPODOBNIE zostanie przesunięta na inny termin. 25.06. 2022 r. w parafii św. Kazimierza Królewicza odbędą się warsztaty muzyczne dla schol z naszej wspólnoty. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, sesji i harmonogramu spotkań wakacyjnych wkrótce, ale już dziś proszę o uwzględnienie tych  terminów w Waszych kalendarzach.
  3. W związku z najbliższą procesją 13 maja przypominam, że w tym roku figurę Matki Bożej Fatimskiej będą nosić ministranci (2 zmieniające się grupy), natomiast 4 osoby z naszej Wspólnoty, będą szły z dużymi lampionami PRZED figurą Matki Bożej. Do każdej procesji (od maja do października) potrzebujemy 2 – 3 osób do przeczytania rozważań i poprowadzenia dziesiątka różańca oraz 4 osób do lampionów czyli minimum 6 max 7 osób.. Osoby niosące lampiony biorą je spod figury Matki Bożej Fatimskiej w chwili kiedy ministranci zdejmują figurę Maryi i ustawiają się po czterech stronach niesionej figury (2 osoby z przodu, 2 z tyłu). Bardzo proszę o wpisywanie się na listę „dyżurów” procesyjnych, która jest wyłożona na pierwszej ławce.
  4. W ramach obchodzonego w naszej parafii Triduum Maryjnego zapraszam na sobotnie WIECZORNE CZUWANIE MARYJNE w dniu 14 maja 2022 od godziny 19:00 do 21:00.
  5. Przypominam, że zamiast Weekendu Skupienia w Surażu zrobimy przedpołudnie skupienia w sobotę 14 maja, od godz. 9:00 do 12:00. Rozpocznie się konferencją, której tematem będzie modlitwa pracą (lub rola pracy w rozwoju duchowym), po której zostaniemy rozesłani do prac na świeżym powietrzu. Liczymy na Waszą równie liczną obecność – i tak jak w przypadku rekolekcji – zapraszamy na to spotkanie osoby spoza Wspólnoty, które chcielibyście z naszą Wspólnotą zapoznać. Na zakończenie prac, ok godz. 12:00 planowany jest ciepły poczęstunek.
  6. Nadal modlimy się za Seminaria Odnowy Wiary trwające w Prowincji Białostockiej. Modlimy się za kapłanów, osoby prowadzące, wspólnoty i parafie, w których SOW się odbywa.