Dziękuję za Wasze tygodniowe posługi i proszę o dalszą otwartość serca :)))

  1. Od czwartku 5 maja rozważamy tydzień X podręcznika: OJCZE NASZ- MODLITWA DOSKONAŁA – cz. II.
  2. INFORMACJE Z REGIONU: w dniu 4.06.2022 r. w godzinach 09.00-17.00 w parafii  pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się II sesja Animatora, a 25.06. 2022 r. w parafii św. Kazimierza Królewicza odbędą się warsztaty muzyczne dla schol z naszej wspólnoty. W tym roku planujemy również spotkania wakacyjne w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Nie będzie podręczników formacyjnych wakacyjnych. Zachęcamy do rozważania w tym czasie Słowa Bożego danego nam przez kościół. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, sesji i harmonogramu spotkań wakacyjnych wkrótce, ale już dziś proszę o uwzględnienie tych  terminów w Waszych kalendarzach.
  3. Jutro, zapraszamy wszystkich na Adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie do Sióstr przy ul. Zielnej od 19:00 do 21:00.
  4. W związku z tym, że czas szybko mija i lada tydzień będzie 13 maja, co oznacza, że zaczną się nasze comiesięczne procesje fatimskie, to już dziś informuję, iż w związku z uwagami zgłaszanymi co do przebiegu poprzednich procesji Rada Duszpasterska ustaliła, że w tym roku figurę Matki Bożej Fatimskiej będą nosić ministranci (2 zmieniające się grupy), natomiast wspólnoty odpowiedzialne za poszczególne rozważania i odmówienie dziesiątka różańca będą szły z lampionami PRZED figurą Matki Bożej. Bardzo proszę o zgłoszenie się 2 – 3 osób do przeczytania rozważań i poprowadzenia dziesiątka różańca.
  5. Kochani, już wiadomo, że planowany na 13 – 14 maja 2022 Weekend Skupienia w Surażu nie dojdzie do skutku, ponieważ w Domu Rekolekcyjnym znajdują się goście z Ukrainy. W miejsce weekendu zrobimy trochę nietypowe przedpołudnie skupienia w sobotę 14 maja, od godz. 9:00 do 12:00. Rozpocznie się konferencją, której tematem będzie modlitwa pracą (lub rola pracy w rozwoju duchowym), po której zostaniemy rozesłani do prac na świeżym powietrzu. Liczymy na Waszą równie liczną obecność – i tak jak w przypadku rekolekcji – zapraszamy na to spotkanie osoby spoza Wspólnoty, które chcielibyście z naszą Wspólnotą zapoznać.
  6. Przypominam, że w niedziele modlimy się za Seminaria Odnowy Wiary trwające w Prowincji Białostockiej. Modlimy się za kapłanów, osoby prowadzące, wspólnoty i parafie, w których SOW się odbywa.