Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kieruje zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać i pójść za Nim…

Dzisiaj po raz 24. obchodzimy Dzień Papieski – okazja, aby zgłębiać dzieło życia św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła możemy dołożyć cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież.

Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej z Fatimy przejdzie ulicami naszego osiedla: Niedźwiedzią, Wilczą, Żurawią, Sarnią, Sokolą, Niedźwiedzią. Modlić się będziemy o pokój na świecie i we wszystkich naszych intencjach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Zachęcamy, by na trasie procesji, przy domach zapalić znicze. Niech zaświadczą one o naszej przynależności do Maryi – Matki Boga i naszej. Dzisiaj nie ma nabożeństwa różańcowego o 17.30.

Jutro (14.10), przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.

W piątek (18.10), w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Mszę św., w dniu patronalnego święta, zapraszamy pracowników służby zdrowia.

W sobotę (19.10) jest wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a także Narodowy Dzień Pamięci o Duchownych Niezłomnych. Przy grobie ks. Adolfa jest tablica ich upamiętniająca.
Tego dnia dodatkowa Msza św., w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.
Z tej okazji Opera i Filharmonia Podlaska zapraszają na koncert upamiętniający 40. r. męczeńskiej śmierci Błogosławionego – 20.10.2024 r., g. 18.00. Bilety w kasie Opery i na stronie oifp.eu

Przyszła niedziela (20.10) jest dniem pamięci o misjonarzach głoszących Chrystusa na wszystkich krańcach świata. W naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Jarosława Olszewskiego SAC, który podzieli się świadectwem misjonarskiego życia na Ukrainie, w dotkniętym wojną Żytomierzu. Jego misję będziemy mgli wspomóc ofiarami do puszek.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła są kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można na nich także zaznaczyć w który dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Z całego serca dziękujemy naszym Siostrom i Braciom za sobotnie prace w przy naszym kościele. Solenizantom i Jubilatom tygodnia, nauczycielom i wychowawcom i troszczącym się o nasze zdrowie przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Niedziela (13.10)
– bł. Honorat Koźmiński, kapłan i zakonnik, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”;
Wtorek (15.10) – św. Teresa od Jezusa, mistyczka karmelitańska, reformatorka zakonu, doktor Kościoła;
Środa (16.10) – św. Jadwiga Śląska – zasłynęła z wielkiego miłosierdzia wobec poddanych;
Czwartek (17.10) – św. Ignacy Antiocheński, który w kilku swoich listach wyłożył naukę o Chrystusie i życiu chrześcijańskim.
Piątek (18.10) – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich;
Sobota (19.10) – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik pochodzący z podlaskiej ziemi.