Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych wartości.

W środę (18.09) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Naszych młodych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej do Domu Parafialnego na „gościnę u św. Stasia Kostki”.

We wtorek (17.09) wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie. Mszę św. w tej intencji odprawi bp. H. Ciereszko.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich małżonków na doroczne świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę 21 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej.

W przyszłą niedzielę (22.09), po Mszy św. o godz. 10.00 będzie katecheza rodziców i dzieci klas III, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii Świętej.

Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii właściwej miejscu zamieszkania.

Nasza wspólnota parafialna zaprasza dzieci i młodzież do grup: ministranci, muzyczna schola dziecięca, „Promyki Jezusa Miłosiernego”, koło misyjne, które po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszymi siostrami i ks. Michałem.

Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek (16.09)
– św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
W środę (18.09) – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
W piątek (20.09) – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
W sobotę (21.09) – św. Mateusz, Apostoł
i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.