Św. Augustyn mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia? Warto z rozpoczynającym się nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Okazja, by polecić Bogu ofiary wojen i prosić o pokój na świecie.

Przypominamy, że jutro, po Mszy o 18.00 jest rada duszpasterska, a we wtorek o 19.00 rada ekonomiczna naszej parafii.

Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

Jutro zaczyna się nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii faktycznego miejsca zamieszkania.

W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach Godzina Święta od godz. 17.00.
W pierwszy piątek zapraszamy na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a zakończymy modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 20.45.
W pierwszą sobotę o godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Instytut Teologii w Białymstoku zaprasza do podjęcia studiów na rozmaitych poziomach kształcenia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony teologia.archibial.pl

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2025. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.

Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy umiejętności wsłuchiwania się Boże natchnienia i pragnienia życia nimi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek (3.09) – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.
W środę (4.09) – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.