Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

W czwartek (25.07) z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. składkowa w intencji kierowców, po niej pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na fundusz MIVA, który zaopatruje misjonarzy w pojazdy mechaniczne.

W piątek (26.07), w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

Czas wakacji to okazja do wspólnego pielgrzymowania do sanktuariów Maryjnych:

12 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3.08. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie: rowerymka.pl lub pod numerem tel. 600 111 974.

38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07 – 12.08.2024r. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – 25-29.07, w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

32. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach 20–25.08 r. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Odeszła do Pana: ś.p. Stefania Godlewska

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    W poniedziałek (22.07)
    – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.
    We wtorek (23.07) – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.
    W środę (24.07) – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.
    W czwartek (25.07) – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.
    Również w czwartek (25.07) – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.
    W piątek (26.07) – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.