„Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek możemy wesprzeć wyższe uczelnie katolickie, także działający w naszej Archidiecezji Instytut Teologii.

Jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” – zapraszamy do lektury.

W sobotę (13.07) odpowiedzmy na zaproszenie Maryi i weźmy udział w kolejnym nabożeństwie fatimskim – Mszy św. i procesji różańcowej – serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że sobotnia Msza św. o 18.00 jest już w naszym kościele świętowaniem niedzieli.

Wyjeżdżającym na letni odpoczynek życzymy regeneracji duchowych i fizycznych sił; goszczącym w naszej wspólnocie – pięknego spotkania z przychodzącym w każdej Eucharystii Bogiem; pracującym – nadprzyrodzonej mocy!

Odszedł do Pana: Wiesław Gil

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
[Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich żydowskich przyjaciół.

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.