„Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu (16.45-17.30).

W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach Godzina Święta od godz. 17.00.
W pierwszy piątek zapraszamy na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a zakończymy modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 20.45.
W pierwszą sobotę o godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, taca na fundusz remontowy naszej parafii. Bóg zapłać!

XXVIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07 – 12.08.2024 r. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – 25-29.07, w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych A. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz ważne rocznice. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

    W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Teresa Domaszewska. Wieczny odpoczynek…

    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    W środę, 3 lipca
    – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
    W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.