Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

W sobotę (29.06), przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – dwóch wielkich filarów Kościoła. Ich wstawiennictwu będziemy polecali wszystkich wierzących, pasterzy Chrystusowej Owczarni a przede wszystkim Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na fundusz, którym dysponuje Ojciec Święty.

W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
Kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu (16.45-17.30).

Rodziców i opiekunów prosimy o uwagę na dzieci, szczególnie bawiące się wokół oczka wodnego i przy cokole z figurą Matki Bożej przy głównym wejściu do kościoła – w tych miejscach dzieci nie mogą przebywać bez opiekunów.

W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.

29.06 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku odbędzie się dzień skupienia zelatorów, opiekunów i członków Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07 – 12.08.2024 r. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – 25-29.07, w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych A. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    W poniedziałek (24.06)
    – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
    W piątek (28.06) – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
    W sobotę (29.06) – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.