W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
W piątek (21.06) zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę (23.06) przypada dzień ojca. Ogarnijmy naszych ojców modlitwą i życzliwością.

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zaprasza dzieci na wakacje z misjami (7-13.07.2024 r.) w Konstancinie Jeziorna. Informacje i zapisy u s. Katarzyny.

Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład otwarty „Tradycja Kościoła. Czy każda zmiana jest herezją?”. Wykład wygłosi dominikanin – o. Maciej Roszkowski – sobota (22.06) g. 10:00 Msza św. w katedrze, 11:00 wykład w Arkadach Katedralnych.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Dzieciom i młodzieży pomyślnego zakończenia naukowych zmagań!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek (17.06) – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.
W piątek (21.06) – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

Modlitwa o mądre wykorzystanie urlopu
Boże – Stwórco, który kazałeś nam być na ziemi turystami i pielgrzymami w drodze do Twojego domu spraw, abyśmy w tej naszej wędrówce kierowali się Twoimi przykazaniami, posilali się Twoim chlebem i cieszyli się pięknem otaczającego świata.
A to wakacyjne wypoczywanie niech będzie przedsmakiem wiecznego odpoczynku w Tobie.

Modlitwa za tych, co nie wyjadą na wakacje
Panie Jezu, bądź z tymi, którzy nie mają wakacji, którzy nigdy nie widzieli morza i nie bawili się na plaży, którzy nigdy nie byli na wycieczce w górach czy nad jeziorami.
Co możemy dla nich uczynić? Prosimy, Panie Jezu, podsuń nam pomysły.
Może się z nimi czymś podzielimy? Pomóż nam uczynić to z radością, dla Ciebie, Panie. Amen.