Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz. 18.30 śpiewamy Litanię do Bożego Serca.

W czwartek (13.06) odpowiedzmy na zaproszenie Maryi i weźmy udział w kolejnym nabożeństwie fatimskim: Mszy św. i procesji różańcowej w intencji o pokój na świecie i wszystkich ważnych nam intencjach. Początek o godz. 18.00.
W czwartek (13.06), obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

W dniach 21-23.06 (piątek-niedziela) organizowana jest piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Z naszej parafii będzie pielgrzymował ks. Stanisław. Zapisy prowadzone są na stronie rozanostocka.archibial.pl oraz w zakrystii.

W dniach 8-15.06 w wybranych miejscach naszej Archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie, a także na stronie internetowej Archidiecezji. W sposób szczególny zapraszamy do naszej Katedry w sobotę (15.06) na Mszę Świętą o godz. 12:00 i modlitwę różańcową o godz. 11:15, w której prowadzenie włączone są KŻR naszej parafii.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję koncertu uwielbienia „Bogu dźwięki” z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Koncert odbędzie się dziś wieczorem o godz. 20.30 przed białostocką Archikatedrą. Wstęp wolny.

Decyzją naszego ks. Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka, z końcem sierpnia, po trzech latach, kończy posługę wikariusza w naszej parafii ks. Stanisław Bolesta. Od 25.08 podejmie obowiązki wikariusza w parafii pw. Św. Rodziny w Białymstoku; dotychczasowy rezydent – ks. Łukasz Borowski będzie od września rezydentem w parafii pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Msza św. dziękczynna za ich posługę pośród nas będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – serdecznie zapraszamy. Obowiązki ks. Stanisława przejmie ks. Michał Olszański, który w tym roku ukończył nasze seminarium i 26.05 przyjął święcenia kapłańskie. Nasz nowy ksiądz wikariusz pochodzi z pobliskiej Grabówki.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Uczniom i nauczycielom życzymy daru nadprzyrodzonej cierpliwości w ostatnich szkolnych zmaganiach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Wtorek (11.06)
– św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
Czwartek (13.06) – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
Piątek (14.06) – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.