Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej parafialnej procesji Bożego Ciała: Paniom, Panom i Siostrom odpowiedzialnym za organizację i utrzymanie paramentów procesyjnych, budowniczym ołtarzy, tym, którzy przystroili swoje domy i trasę oraz wszystkim, którzy poprzez udział w procesji złożyli publiczne wyznanie wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii.

Od minionego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie oddajemy chwałę i dziękujemy Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte z nieszporami, nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, w najbliższy czwartek (6.06) błogosławieństwo dzieci oraz „wianuszków” – pierwocin ziemi.

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Mamy za co Bogu dziękować: za Jego niepojętą miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty i całego narodu. Temu dniowi towarzyszy zbiórka pieniężna do puszek wystawionych przy wyjściu z kościoła na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i o 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W przyszłą niedzielę (9.06), Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie młodzieży, która w przyszłym roku przyjmie sakrament bierzmowania – obecność obowiązkowa.

W dniach 8-15.06 w wybranych miejscach naszej Archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Archidiecezji. W sposób szczególny zapraszamy do Archikatedry Białostockiej w sobotę (15.06) na Mszę Świętą o godz. 12:00 wieńczącą peregrynację. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11:15.

W dniach 15-16.06.2024 r. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku – informacje na stronie rekoakcje.pl

W kruchcie kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” – zapraszamy do lektury.

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Odeszła do Pana: + Jadwiga Kisielewska

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek (3.06)
– św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
Środa (5.06) – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
Sobota (8.06) – św. Jadwiga, królowa Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.