Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Jutro (20.05), przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

W czwartek (23.05), przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy dziękczynienie za otrzymane przed 7, 8, 31, 34 laty święcenia kapłańskie. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji.

W najbliższą niedzielę (26.06), będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

W piątek (24.05), na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli abp Józef Guzdek. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30. W poniedziałek (20.05), od 17.45 będzie spowiedź kandydatów, ich rodziców i świadków. Do spowiedzi można także przystąpić każdego dnia o 6.45 i 17.30 – zapraszamy

W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach otaczając je życzliwością i modlitwą.

W przyszłą niedzielę (26.05) w naszym kościele o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy naszych młodych parafian modlitwą o zbawcze owoce tego wydarzenia. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy, by w przyszłą niedzielę skorzystać z łaski niedzielnej Eucharystii o innych godzinach niż 12.00.

W lutym przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gwadelupie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

Odszedł do Pana: + Karol Jodłowski

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W środę (22.05) – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.