W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce. Tam też nas wszystkich oczekuje.

Każdego majowego wieczoru zapraszamy na modlitwę maryjną o godz. 18.30.

Trwa bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy wraz z nabożeństwem majowym. Modlimy się także za naszą młodzież, która 24.05 przyjmie sakrament bierzmowania.

Jutro (13.05) przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.

W naszej parafii rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie: Eucharystia i procesje różańcowe. Każdego 13 miesiąca, do października włącznie, Matce Bożej w znaku fatimskim powierzać będziemy Ojczyznę, pokój na świecie i intencje naszych serc – serdecznie zapraszamy.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega końca okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

Zapraszamy wszystkie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia naszej Archidiecezji na wspólne przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem naszego Ks. Arcybiskupa. Odbędzie się ono 18.05.2024 r. (sobota) o godz. 21.00 w Archikatedrze.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę (25.05). Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom: ś.p. Henryka Powichrowska i Henryk Borowski

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
wtorek (14.05)
– św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
czwartek (16.05) – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.