Pan Jezus powołuje do bycia Jego uczniem i świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie. Razem z Maryją prośmy Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

W szóstym tygodniu Wielkanocy modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę (8.05), w przypadającą tego dnia uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze. Otoczmy też modlitwą ks. Stanisława w dniu imienin.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha i za młodzież, która w tym miesiącu przyjmie sakrament bierzmowania.

W przyszłą sobotę rozpoczynamy w naszej parafii „Dni maryjne”, które zwieńczy w poniedziałek – 13.05 pierwsze w tym roku nabożeństwo i procesja fatimska. Wieczorne spotkania z Maryją poprowadzi ks. Karol Godlewski – doktorant KUL – serdecznie zapraszamy: sobota – 18.00, niedziela według zwykłego porządku, poniedziałek – 18.00.

Na stronie internetowej znajduje się harmonogram spotkań przed bierzmowaniem. W najbliższą niedzielę (12.05), po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci przystąpią 24.05 do bierzmowania.

Także w przyszłą niedzielę Mszą się o godz. 12.00 rozpocznie się program dla uczniów klasy ósmej oraz wszystkich chętnych, którzy w przyszłym roku chcą przyjąć sakrament bierzmowania.

W przyszłą niedzielę (12.05), po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą poznawać Pismo Święte – serdecznie zapraszamy.

Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła – zapraszamy do lektury.
Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Cuda się zdarzają, czyli o uzdrowieniach”. Wykład wygłosi dominikanin – o. Rafał Groński. Zapraszamy w sobotę (11.05) na Mszę św. o godz. 10.00, a potem na wykład o 11.00 do ARKAD KATEDRALNYCH.

Przychodnia Eskulap w Białymstoku zaprasza kobiety w wieku 45-74 l. na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły i kontakt na stronie internetowej przychodni.

Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Niech w najbliższych dniach każdy doświadczy miłującej mocy Boga. Szczęść Boże wszystkim!

Odszedł do Pana: + Aleksander Antoni Ostapczuk

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek (6.05)
– św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
Środa (8.05) – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.