Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

W najbliższy czwartek (30.05), jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, dziękczynienie Bogu za dar Eucharystii, błaganie o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja ulicami: ul. Ciołkowskiego (ołtarz I), ul. Śląską (ołtarz II – róg Śląskiej i Pod Krzywą), ul. Pod Krzywą, ul. Murarską (ołtarz III), kościół (ołtarz IV). Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi i innych emblematów procesyjnych. Rodziców bardzo prosimy, by zatroszczyli się o udział w procesji dzieci. Prosimy o nieparkowanie samochodów na ulicach po których przejdzie procesja. Tego dnia w naszym kościele Msze św. o 8.00, 10.00 i 18.00.

Od piątku (31.05), do czwartku (6.06) o godz. 18.00 będą nabożeństwa eucharystyczne, które od soboty będą połączone z nabożeństwem czerwcowym – ku czci NSJ – serdecznie zapraszamy. Nadto w pierwszą sobotę miesiąca (1.06), po Mszy św. o 7.00 będzie nabożeństwo ku czci NSM a o 17.15 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego – serdecznie zapraszamy.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszego kościoła

Abp Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (31.05) wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z niej są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

W piątek (31.05) będzie Dzień Dziecka. Dzieci, rodziców i opiekunów zapraszamy na Mszę św. o 18.00 a po niej na gry i zabawy do ogrodu parafialnego. Tego dnia będziemy dziękować za dar Eucharystii z dziećmi, które przed rokiem przyjęły Komunię św.

Męski Różaniec odbędzie się w sobotę (1.06) o początek o godz. 9:00 w bazylice św. Rocha.

1, 2 i 23.06 z okazji Dnia Dziecka i Dnia Ojca parafialne Kino Ton w Białymstoku przygotowało słuchowiska na żywo pt. „Familijny Skarbczyk”. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.kinoton.com.pl

Ojcowie jezuici zapraszają na Rekolekcje Ignacjańskie. Informacje na stronie: bialystok.jezuici.pl

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z ks. prof. W. Chrostowskim pt. „Jak czytać Pismo Święte?”, 28.05, g. 18.45 w oratorium św. Jerzego pod kościołem św. Wojciecha w Białymstoku.

Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian – ś.p. Elżbieta Puławska-Breś.