Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu z Mistrzem. Nie zapominajmy o modlitwie i Eucharystii – źródle pięknego życia.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będzie nabożeństwo majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, okazja do modlitwy za wszystkich pracujących i poszukujących pracy.

W czwartek (2.05) jest Dzień Polonii i Dzień Flagi – niech na naszych domach, miejscach pracy nie zabraknie narodowych barw.

W piątek (3.05), obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione według porządku niedzielnego. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Świętowanie zakończymy o godz. 21.00 Apelem Maryjnym – serdecznie zapraszamy.
Tego dnia nasz Ks. Arcybiskup, o godz. 11.00 odprawi w katedrze Mszę św. w intencji Ojczyzny – serdecznie zapraszamy.

Pielgrzymka mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w najbliższą sobotę (4.05) o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– czwartek – o 17.00 „Godzina Święta” o powołania do służby Bożej i o uświęcenie kapłanów;
– piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 15.00 do 21.00;
– sobota – nabożeństwo do NSM po Mszy św. o 7.00. O 17.15 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę przeznaczymy na parafialny fundusz remontowy.

Archidiecezjalne Radio „i” przygotowało audycję o naszej parafii. Emisja w sobotę (4.05) o godz. 14.00 (FM 103,3).

Ważne informacje dotyczące sakramentu bierzmowania. Na stronie internetowej znajduje się harmonogram spotkań dla kandydatów, którzy 24.05 przyjmą ten sakrament.
Jednocześnie informujemy o tworzeniu się nowej grupy kandydatów do bierzmowania na przyszły rok – zapraszamy uczniów klasy ósmej oraz wszystkich chętnych, którzy chcą przyjąć ten sakrament. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 12.05 (niedziela) po Mszy o godz. 12.00.

Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Niech w najbliższych dniach każdy doświadczy miłującej mocy Boga. Szczęść Boże wszystkim!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek (29.04) – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy.
W środę (1.05) – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
W czwartek (2.05) – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła.
W sobotę (4.05) – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.