Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. To inicjatywa kierowana do wszystkich wiernych, aby pogłębili znajomość Pisma Świętego i odnaleźli w nim życiodajne źródło. Przy tej okazji zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach biblijnych (dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00) a także podjęcia w naszym kościele posługi lektora.

W najbliższą sobotę (20.04), w godz. 9.00-12.00 prosimy o pomoc w wiosennych pracach porządkowych w kościele i na zewnątrz.

W następną niedzielę (21.04) – Niedziela Dobrego Pasterza. 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci klas II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
Po mszy o godzinie 12:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu Białostockim Szlakiem bł. Michała Sopoćki. Pierwszy etap odbędzie się w poniedziałek (15.04) i rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Św. Rocha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Bazyliki Katedralnej. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zarazem przygotowaniem do obchodów 50. rocznicy śmierci bł. Michała.

Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „To czyńcie na moją pamiątkę, czyli ofiarny wymiar Eucharystii”. Wykład wygłosi dominikanin – o. Piotr Laskowski. Zapraszamy w sobotę (20.04) na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).

Wszystkim naszym Parafianom życzymy obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia i dobrego niedzielnego odpoczynku.

MODLITWA O POWOŁANIA ŚW. JANA PAWŁA II
O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Pa nie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.