Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Z tej okazji przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na Caritas naszej Archidiecezji.

Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o 7.00, 12.00 i 18.00 będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

Klub Seniora działający przy parafii pw. Ducha św. w Białymstoku (ul. Sybiraków) zaprasza na spotkania; najbliższe odbędzie się 9.04 o godz. 11.00.
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

(8.04) parafia w Dobrzyniewie przeżywać będzie doroczny odpust. Z tej okazji ks. Proboszcz zaprasza słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam do udziału w tej uroczystości. Msza św. transmitowana przez katolickie media rozpocznie się o g. 18.00.

XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Białymstoku w dn. 12-13 kwietnia br. Zapraszamy do kibicowania.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na spotkanie formacyjno modlitewne we wtorek (9.04) o godz. 18.00 do kaplicy Sióstr Misjonarek przy ul. Stołecznej 5.

Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia w kruchcie kościoła.

W ostatnim czasie naszymi ofiarami wsparliśmy: Ziemia Święta: 6894,7, 5 Euro; KUL: 3768,00, 5 Euro, parafialna jałmużna wielkopostna na budowę hospicjum stacjonarnego dla dzieci w Białymstoku: 13856,58; potrzeby naszej Archidiecezji: 4772,00; Misje Święte: 1321,5; Ukraina: 695,00; Seminarium Duchowne: 6327,6; Fundusz remontowy Archidiecezji: 4389,5; klasztory kontemplacyjne: 3673,5 – ofiarodawcom w imieniu obdarowanych „Bóg zapłać!”

Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…


Modlitwa o kanonizację bł. ks. Michała Sopoćki
Wszechmogący Boże, Ty zawsze przygarniasz z ojcowską dobrocią tych, którzy ze skruchą i nadzieją zbliżają się do Ciebie, by doznać Twojego miłosierdzia i sprawiasz, że przez wstawiennictwo błogosławionego Michała, prezbitera spływają obfite łaski na wzywających jego orędownictwa.
Racz włączyć do grona świętych Kościoła, błogosławionego, który słowem, czynem i świadectwem życia głosił i przybliżał światu tajemnicę niezgłębionego Miłosierdzia, objawionego najpełniej w Synu Twoim Jezusie Chrystusie, który z Tobą żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.