W naszym kościele w wielkopostne dni:

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30
Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek – 16.45-18.00 i po Drodze Krzyżowej do godz. 20.00
Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 17.30
Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00
Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40
Rekolekcje wielkopostne: 17 – 19 marca (niedziela – wtorek)
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 18 – 20 marca (poniedziałek – środa)

Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 15.00 do 21.00;
– sobota – nabożeństwo do NSM po Mszy św. o 7.00. 17.45 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Siła pokory”, który wygłosi dominikanin – o. Tomasz Nowak. Zapraszamy w sobotę (2.03) na Mszę św. o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Błogosławionego czasu wielkopostnych zmagań!

Z czego zrezygnuję w Wielkim Poście?
Zrezygnuj z narzekania – skoncentruj się na wdzięczności.
Zrezygnuj z pesymizmu- stawaj się optymistą.
Zrezygnuj z gorzkich sądów – myśl życzliwie.
Zrezygnuj z nadmiernej troski – zawierz Opatrzności Bożej.
Zrezygnuj ze zniechęcenia – bądź pełen nadziei.
Zrezygnuj z zawziętości – powróć do przebaczenia.
Zrezygnuj z nienawiści – odpłacaj dobrem za zło.
Zrezygnuj z negatywizmu – bądź pozytywny.
Zrezygnuj z gniewu – bądź cierpliwszy.
Zrezygnuj z małostkowości – stawaj się dojrzalszy.
Zrezygnuj ze smutku – raduj się pięknem, które jest wokół ciebie.
Zrezygnuj z zazdrości – módl się o ufność.
Zrezygnuj z obgadywania – kontroluj język.
Zrezygnuj z grzechu – wracaj do cnoty.
Zrezygnuj ze zrezygnowania – WYTRWAJ!!!