W naszym kościele w wielkopostne dni:

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30
Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek – 16.45-18.00 i po Drodze Krzyżowej do godz. 20.00
Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 17.30
Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00
Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40
Rekolekcje wielkopostne: 17 – 19 marca (niedziela – wtorek)
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 18 – 20 marca (poniedziałek – środa)

Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.
Nasz gość – s. Judyta w poniedziałek i wtorek poprowadzi wieczory skupienia i biblijnej refleksji, by owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie biblijna katecheza wprowadzająca w modlitwę osobistą a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj, po Mszy o 18.00, w Domu Parafialnym spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną – serdecznie zapraszamy.

Rozpoczął się czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia kwadrans przed Mszą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

W czwartek (22.02), przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra – Papieżu Franciszku.

Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami do puszek.

9.02 spotkała się rada ekonomiczna, która podsumowała miniony rok oraz podjęła nowe plany inwestycyjno – remontowe. Będziemy o nich informowali na bieżąco.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności i środków czystości dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę”, którą znajdziemy przy ołtarzu Miłosierdzia należy wypełnić i zwrócić w wielkopostnym czasie do Parafii.

Na naszej stronie internetowej znajdziemy szczegółowe informacje na temat trwającego naboru do katolickiej szkoły podstawowej i liceum przy ul. Kościelnej oraz propozycjach wielkopostnych Archidiecezjalnego Radia „i” – zainteresowanych zapraszamy pod adres WWW: parafiachk.bialystok.pl

Wszystkich naszym Parafianom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań – szczęść Boże!

Odszedł do Pana: śp. Piotr Dunaj, Janina Romaniuk