Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
Poniedziałek (od 16.30)
od końcowych numerów ulic:
Dojlidzka (cała, dwóch księży),
Saska, Gliwicka, Kuropatwia, Słowicza (jeden ksiądz)
Wtorek (od 16.30):
od końcowych numerów ulic:
Niedźwiedzia (do ul. Żurawiej, dwóch księży);
Śląska (cała, jeden ksiądz)
Środa (od 16.30):
Niedźwiedzia (od Żurawiej do Ciołkowskiego, dwóch księży),
ul. Ciołkowskiego (od końcowych numerów, cała, jeden ksiądz)
Czwartek (od 16.30):
Gdańska (cała od końcowych numerów, dwóch księży),
Bociania (cała, od końcowych numerów, jeden ksiądz)
Piątek (od 16.30):
Żubrów 10 (dwóch księży),
Ładna (od końcowych numerów, jeden ksiądz)
Sobota (od 12.00):
Żubrów – zabudowania jednorodzinne (od końcowych numerów, jeden ksiądz),
Żubrów 4,6,8,12 (jeden ksiądz),
Żubrów 14,16,18B (jeden ksiądz)

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Na Drogach Miłosierdzia”.

W najbliższą niedzielę (14.01) Mszą św. o godz. 10 rozpocznie się spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej, zaś Mszą o godz. 12.00 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia. Radosnej niedzieli i obfitującego w dobro tygodnia!