Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

W piątek (2.02) przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 19.30. Świece gromniczne można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zapala się je z wiarą na przejście do wieczności a także, by Chrystus – Światłość świata zachował domostwa od gromów i innych kataklizmów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty.
Tego dnia, z racji na pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. o 7.00 i o 17.45 nabożeństwo do NSJ. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 15.00-18.00 (z racji na Mszę św. o 19.30).
W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o s. Katarzynie, s. Damaris i s. Laurze, które ofiarnie pracują w naszej wspólnocie parafialnej.

W sobotę (3.02), z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
To również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi a o 17.15 rozpoczniemy różaniec fatimski.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

We wrześniu organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

W każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od 11 lutego o godzinie 13.00 w Starym kościele Farnym przy archikatedrze w Białymstoku będzie celebrowana Msza święta w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę (31.01) – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.
W sobotę (3.02) – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.