Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże dla doświadczenia jego przemieniającej, uzdrawiającej mocy. Przy tej okazji zachęcamy do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach biblijnych i cotygodniowych katechezach dla dorosłych (środa, 18.30), poświęconych w tym roku Ewangelii wg. Św. Mateusza.

W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.
W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

W dniach 23 – 25.02 organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Szczegółowe informacje na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

Noworoczne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbędzie się w najbliższą niedzielę 28.01 w parafii pw. św. Kazimierza w Białymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30.

Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary (116 970 zł/ 2023 – 109 510 zł.) na potrzeby naszej parafii.

(w 2023 r. – 780)
(w 2020 r. – 2321)

Z radością poznaliśmy tych, których dotychczas znaliśmy tylko z widzenia, z nadzieją na częstsze spotkania wychodziliśmy od tych, których widzieliśmy po raz pierwszy. Nieustannie powierzamy Kochani intencje, które powierzyliście nam w czasie odwiedzin i dziękujemy Bogu za Was i Waszą miłość do Chrystusa i Kościoła.

Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę (24.01) – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości.
W czwartek (25.01) – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.
W piątek (26.01) – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.