Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i pragnących poznawać Biblię – zapraszamy.

W środę (17.01), będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

Od czwartku (18.01) do 25.01 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana.

W piątek (19.01) Biskup Henryk Ciereszko obchodzi imieniny. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
Poniedziałek (od 16.30):
ulicy Pod Krzywą (od końcowych numerów, dwóch księży);
Wtorek (od 16.30):
od końcowych numerów ulic: Mickiewicza (jeden ksiądz);
Wilcza (jeden ksiądz)
Środa (od 16.30):
od końcowych numerów ulic: Żółwia, ul. Sokola szeregówki nr 20 i 22 (jeden ksiądz),
ul. Łosia, ul. Sokola szeregówki nr 34 (od końcowych numerów, jeden ksiądz)
Czwartek (od 16.30):
Sokola (od końcowych numerów, dwóch księży),
Sokola (szeregówki nr 30, jeden ksiądz)
Piątek (od 16.30):
ul. Wiewiórcza (nr 15 do 1 – jeden ksiądz),
ul. Wiewiórcza (nr od bloku 63/67 do 19 – jeden ksiądz),
ul. Wiewiórcza (od końca 103 do 73 – jeden ksiądz)
Sobota (od 10.00):
dodatkowy termin (zgłoszenia telefoniczne, osobiste, e-mail).

Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

Odeszła do Pana: śp. Genowefa Majewska

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę (17.01) – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
W piątek (19.01) – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.