Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

Dzisiaj żegnamy 2023 rok. Zapraszamy na modlitwę dziękczynno-przebłagalną o godz. 17.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nowy Rok rozpoczniemy w Imię Boże, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (jest to święto nakazane) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– czwartek – „Godzina Święta” o 17.00;
– piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00;
– sobota – 17.45 różaniec fatimski.

W najbliższą sobotę (6.01), świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Jest to także światowy dzień misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Misje święte.
Tego dnia nasz Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli – rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą.

W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o 10.00 dzieci zapraszają na jasełkowe kolędowanie.

Od 2-5.01, w godz. 17.00-19.00 mogą nas odwiedzić kolędnicy misyjni z s. Katarzyną, śpiewem i jasełkami. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:
wtorek (2.01, od 16.30)
– ul. Rysia, ul. Bobrów – jeden ksiądz, od końca ulic;
– ul. Bednarska – jeden ksiądz, od końca;
– ul. Łabędzia – jeden ksiądz, od końca;
środa (3.01, od 16.30)
– ul. Kołodziejska (numery parzyste) – jeden ksiądz, od końca;
– ul. Kołodziejska (numery nieparzyste) – jeden ksiądz, od końca;
– ul. Tygrysia, ul. Ptasia – jeden ksiądz, od końca ulic;
czwartek (4.01, od 16.30)
– ul. Jagiellońska parzyste – jeden ksiądz ul. Dojlidzkiej do ul. Mickiewicza;
– ul. Jagiellońska nieparzyste – jeden ksiądz od ul. Dojlidzkiej do ul. Mickiewicza; ul. Lwowska – jeden ksiądz, od końca;
piątek (5.01, od 16.30)
– ul. Jagiellońska parzyste, jeden ksiądz od końca do ul. Dojlidzkiej,
– ul. Jagiellońska nieparzyste, jeden ksiądz od końca do ul. Dojlidzkiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie, szczególnie za naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

Odszedł do Pana: Waldemar Jerzy Sokołowski

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek (2.01) – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.