Dzisiaj w naszej parafii modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na wschodzie, szczególnie w krajach byłego Związku Radzieckiego. Przy wyjściu z kościoła można na ten cel złożyć ofiary do puszek.

Rekolekcje adwentowe 17-19.12 – niedziela – według stałego porządku, poniedziałek – wtorek – 9.00, 18.00, 19.30.

W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przygotowywali do świąt nasz kościół. Bardzo prosimy o pomoc.

Piątek – sobota (22-23.12), od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.

W niedzielę Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze wigilijnego wieczoru. Msze św. w naszym kościele o 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 (czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w Mszy św. bożonarodzeniowej).

W wigilijną noc Msze św. pasterskie o 22.00 i 24.00, pól godziny wcześniej będziemy śpiewać kolędy.

W pierwszy dzień Świąt Msze św. będą o godz. 10.00 i 12.00 (nie ma Mszy o godz. 8.00 i 18.00);
w drugi dzień Świąt, porządek nabożeństw niedzielny.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24.12.2023 r. o godz. 14.00 w Szkołach Katolickich przy ul. Kościelnej.

Z myślą o osobach starszych i niedosłyszących oraz o potrzebujących, przy okazji spowiedzi swobodnej rozmowy, zamontowaliśmy dwa konfesjonały. Jest w nich możliwość tradycyjnego spowiadania a także wejścia do zamykanego, wyciszonego pomieszczenia. Niech służą dobremu przeżywaniu sakramentu pokuty.

Od 27.12 odwiedzimy Was w domach z modlitwą i błogosławieństwem, z tzw. „Kolędą”. Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart w biurze parafialnym. Niech odwiedziny duszpasterskie będą okazją do bliższego poznania się, wsłuchania się w siebie dla dobra naszej wspólnoty. Porządek „Kolędy”, która potrwa do 19.01 jest na naszej stronie internetowej. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar na potrzeby naszej wspólnoty. Przeznaczymy je na sfinansowanie nowych konfesjonałów i dodatkowych ławek w kościele, remont dolnego kościoła i inne konieczne prace remontowe.

Zachęcamy do zapoznania się z programem nabożeństw na najbliższe dni adwentu i święta. Jest on w naszym świątecznym biuletynie razem z naszymi duszpasterskimi życzeniami a także propozycją przebiegu wieczerzy wigilijnej. Niech to nasze świąteczne słowo dotrze przez Was do wszystkich naszych parafian, szczególnie chorych i samotnych. Życzymy, by przedświąteczne dni pozwoliły na dobre przygotowanie się na pamiątkę przyjścia Boga na świat w ludzkim ciele. Niech Bóg nas wszystkich umocni swoim błogosławieństwem.