W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia.

Msze Święte roratne sprawowane są we wtorki i piątki o godz. 18.00, w soboty o 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii i kancelarii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

Dzisiaj wychodząc z kościoła spotkamy rodziców 6 letniego Aleksandra, chorego na rzadką chorobę TREVORA, którzy proszą o wsparcie finansowe kosztownej operacji, która ma być przeprowadzona w lutym przyszłego roku – w miarę naszych możliwości potraktujmy to jako zaproszenie do adwentowej jałmużny.

Dzieci z wspólnoty „Promyki Miłosierdzia” z s. Damaris, s. Laurą i rodzicami, zapraszają na kiermasz z świątecznymi świecami i ozdobami.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Jest on do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Dzisiaj, po Mszy św. o 18.00 w Domu Parafialnym będzie spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą poznawać Biblię – serdecznie zapraszamy.

Chorych i starszych parafian będziemy odwiedzać w domach z posługą sakramentalną w sobotę (23.12) od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać się w tej sprawie do zakrystii lub kancelarii.

We środę (13.12), przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą będziemy wspierać Kościół na wschodzie, przede wszystkim w byłych republikach Związku Radzieckiego.

W biuletynie parafialnym i na naszej stronie internetowej znajdziecie Kochani szczegółowy program adwentowych ćwiczeń duchowych – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nich.

Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu i Niepokalanej.

Nasze przygotowanie na Boże Narodzenie:
Roraty: wtorki i piątki o g. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, g. 6.00 (nie ma Mszy św. o g. 7.00);
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – piątek, g. 17.00-18.00;
Rekolekcje: 17.12 (porządek niedzielny), 18-19.12 (9.00, 18.00, 19.30).

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek (12.12) – wspomnienie NMP z Guadalupe;
– środa (13.12) – św. Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
– czwartek (14.12) – św. Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

Odeszli do Pana: śp. Teresa Zapolska, Janina Gołaszewska, Cezary Kojta