Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16.12) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24.12) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w wtorki i piątki o 18.00, w soboty o 6.00 (nie będzie Mszy św. o 7.00). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00.

W piątek (8.12), będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 12.00, 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu.
Świętowanie zakończymy o godz. 21.00 – Apelem Jasnogórskim. Tego dnia, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Dzieci z wspólnoty „Promyki Miłosierdzia” z s. Damaris, s. Laurą i rodzicami, zapraszają w przyszłą niedzielę na kiermasz świąteczny. Można będzie nabyć ozdoby świąteczne i piękne świece.
Także w przyszłą niedzielę, Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii s. Beatę – pasterzankę, która pracuje z więźniarkami. Przywiozła ich artystyczne prace świąteczne. Złożone za nie ofiary będą przeznaczone na pracę resocjalizacyjną sióstr w zakładzie penitencjarnym.

W przyszłą niedzielę (10.12), przy wejściu do kościoła spotkamy rodziców 6 letniego Aleksandra, chorego na rzadką chorobę TREVORA, którzy będą prosili o wsparcie finansowe na kosztowną operację, która ma być przeprowadzona w lutym przyszłego roku – w miarę naszych możliwości potraktujmy to jako zaproszenie do adwentowej jałmużny. Informacje o chorym: www.siepomaga.pl/aleksander-zawistowski

Za chwilę pobłogosławimy opłatki wigilijne będą one do nabycia w zakrystii i kancelarii. Przygotowały je klauzurowe siostry benedyktynki z Drohiczyna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na utrzymanie ich klasztoru i potrzeby naszej parafii.
Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Nasze przygotowanie na Boże Narodzenie:
Roraty: wtorki i piątki o g. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, g. 6.00 (nie ma Mszy św. o g. 7.00);
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – piątek, g. 17.00-18.00;
Rekolekcje: 17.12 (porządek niedzielny), 18-19.12 (9.00, 18.00, 19.30).

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek (4.12) – św. Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.