Do 8.11 duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu.

Od wtorku wznawiamy Nieustającą Nowenną do Miłosierdzia Bożego – godz. 17.45 a od środy Nabożeństwo do św. Józefa – godz. 17.50 – serdecznie zapraszamy.

W czwartek (9.11), świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Dzień ten podpowiada nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W sobotę (11.11), w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele Msze św. o 7.00 i 18.00. Po Mszy o 18.00 zapraszamy na chwilę patriotycznej refleksji z św. Janem Pawłem II i pieśniami ojczyźnianymi.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze przygotowane przez alumnów naszego seminarium. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie duchownej uczelni.

W przyszłą niedzielę (12.11) o godz. 16.00 rozpoczynamy w dolnym kościele cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Potrwają one do 17.12. Serdecznie zapraszamy.

Także w przyszłą niedzielę (12.11), po Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne lektorów.

 W dniach 7–16.11 w Archikatedrze będzie odprawiana Nowenna Opieki przygotowująca do Uroczystości NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nasza Parafia będzie miała swoją modlitwę 15.11 (środa) o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy.

W miesiącu poświęconym pamięci zmarłych zachęcamy do zapalania w ich intencji świateł wotywnych przy bocznych ołtarzach. To dobra okazja, aby przypomnieć szczególnie tych, których mogił nie mogliśmy nawiedzić.

Msza Święta za zmarłych biskupów i prezbiterów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek (6.11), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę o 14.30, w hali sportowej Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Przy głównym wejściu do hali na młodzież będzie oczekiwał ks. Stanisław.   „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę (11.11) o godz. 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych: siostrom katechetkom, rodzicom, wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca” i sponsorom słodkości. Dyrekcji SP 31 dziękujemy za udostępnienie szkolnych pomieszczeń.  

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

W tym tygodniu patronują nam:

Piątek (10.11) – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła.

Sobota (11.11) – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours.

Intencje

6 listopada 2023 r. – poniedziałek

7.00     + Kazimierz, r. Babul

18.00   1. + Jacek Radziszewski

 1. + Jan, Stanisława, Tadeusz, r. Laskowskich, Halickich
 2. + Roman Michaluk (6 gr.)
 3. + Leonarda Kołbyko (6 gr.)

7 listopada 2023 r. – wtorek

7.00     + Zbigniew Pieńczak

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. W intencji ofiarującego

 1. W intencji ofiarującego
 2. + Roman Michaluk (7 gr.)
 3. + Leonarda Kołbyko (7 gr.)

8 listopada 2023 r. – środa

7.00     + r. Ostrowskich, Sałatów i Sumlińskich

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W intencji wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”

 1. W 13 urodziny Helenki
 2. + Henryk Sznejder
 3. + Roman Michaluk (8 gr.)
 4. + Leonarda Kołbyko (8 gr.)

9 listopada 2023 r. – czwartek

7.00     + Stanisław (15 r.)

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

 1. W intencji ofiarującego
 2. + Roman Michaluk (9 gr.)
 3. + Leonarda Kołbyko (9 gr.)

10 listopada 2023 r. – piątek

7.00     + Józef Borecki (40 r.), Józefa (f), Helena, Tadeusz, Adam

18.00   1. W intencji ofiarującego

 1. W intencji ofiarującego
 2. + Roman Michaluk (10 gr.)
 3. + Leonarda Kołbyko (10 gr.)

11 listopada 2023 r. – sobota

7.00     1. W 25 urodziny Julii i Boże błogosławieństwo z okazji ukończenia studiów

 1. + Leonarda Kołbyko (11 gr.)

18.00   1. + Franciszka Sienkiewicz (1 r.)

 1. + Stanisław Mucharski (17 r.), Adela, Stanisław, Maria, Stanisława
 2. W 33 r. abstynencji dziękczynna za dar trzeźwości
 3. + Roman Michaluk (11 gr.)

12 listopada 2023 r. – niedziela

8.00     1. + Roman Michaluk (12 gr.)

 1. + Jadwiga, Leon, r. Cieśluków, Bąków, Czerwonków

10.00   1. W urodziny Stanisława Dziełaka

 1. + Halina, Edmund, Zofia, r. Chojnowskich
 2. + Albina (f) (37 r.), r. Malonków i Januszewiczów
 3. + Henryk Niewiński (3 r.)

12.00   1. W Intencji Parafian

 1. + Teresa (2 r.) i Franciszek Tomkiel, Ewa i Andrzej Maśliński
 2. + Mirosław Zabora

18.00   1. + Bożena Gil

 1. + Witold Rogowski (3 r.)
 2. + Leonarda Kołbyko (12 gr.)