Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

Także w przyszłą sobotę, wigilię pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy na czuwanie adwentowe. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. Jest to szansa na wyciszenie się, usłyszenie Słowa Boga i wejście z Jego łaską w czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które w tym roku przygotowały nam Siostry Benedyktynki z Drohiczyna. Będzie można je nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.

W czwartek (30.11), w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Jest to także dzień imienin naszego ks. Andrzeja – Msza św. w jego intencji będzie o 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– czwartek – „Godzina Święta” o 17.00;

– piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 15.00 do 21.00;

– sobota – nabożeństwo do NSM po Mszy św. o 7.00. 17.45 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę przeznaczymy na fundusz remontowy naszej parafii. Na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej na katechezę zapraszamy rodziców, opiekunów i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

W dzisiejszą uroczystość inaugurujemy nową odsłonę naszej strony internetowej. Dziękujemy naszym Parafianom za jej projekt i aktualizowanie. Zapraszamy do poznawania życia naszej wspólnoty pod adresem: parafiachk.bialystok.pl  

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy Mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Roberta i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie nasz pasterski uścisk i „Szczęść Boże!” z okazji naszej patronalnej Uroczystości.