W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości”. Dziś, a także w piątek (16.10), w dzień powołania go na Stolicę Piotrową, Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża  Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

W dniu dzisiejszym ofiarami do specjalnych puszek wystawionych przy wyjściu wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołaną dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym jej celem jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i fundowanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

Dzisiaj obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego, który przypomina, że rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują pocieszenia, ale raczej modlitwy, która pomoże przetrwać trudny czas rozstania z potomstwem. Dlatego jutro (16.10) o godz. 18.00, w katedrze będzie w modlitwa w ich intencji.

W najbliższą środę (18.10) przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Otoczmy ich modlitwą i życzliwością. Duszpasterze szpitalni zapraszają na Mszę św. w ich intencji do katedry na godz. 18.00. Jest to także dzień imienin naszego ks. Łukasza. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 18.00.

W czwartek (19.10), przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ustanowiony w rocznicę śmierci bestialsko zamordowanego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej Ojczyzny.

Za tydzień obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne. Z tej okazji odwiedzi nas o. Jan – pallotyn, misjonarz. Podzieli się z nami świadectwem misjonarskiego życia. Dla wsparcia misji pallotyńskich będziemy mogli nabyć kawę z terenów misyjnych a także poświęcone misjom publikacje.

Od 1 do 3.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przy wejściu z kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

W każdą środę tygodnia, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy dorosłych na katechezy poświęcone Ewangelii wg. św. Mateusza.

Z całego serca dziękujemy naszym Siostrom i Braciom za sobotnie prace w przy naszym kościele. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.  

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek – św. Jadwiga (1174-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Wtorek – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 117), biskup i męczennik, w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć.

Środa – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem.

Piątek – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

Intencje

Poniedziałek – 16 października 2023 r.

7.00     + Ewa Żarkowska, Krystyna Jarosławska

18.00   1. + Stefania Strankowska, r. Strankowskich

 1. + Janina i Bartłomiej Kaczeniuk, r. Porzezińskich, Lebieżyńskich
 2. + Jadwiga, Józef, Anna
 3. + Romuald Szyszko (26 r.), r. Szyszko
 4. + Tadeusz Akucewicz (16 gr.)
 5. + Helena Sulima (16 gr.)

Wtorek – 17 października 2023 r.

7.00     O boże błogosławieństwo i udaną operację dla Andrzeja Ślęzaka

18.00   1. + Henryk Sawicki

 1. + Anna Ignaciuk (8 r.)
 2. + Lech Powichrowski (10 r.)
 3. + Tadeusz Akucewicz (17 gr.)
 4. + Helena Sulima (17 gr.)

Środa – 18 października 2023 r.

7.00     W intencji ofiarującego

18.00   1. W imieniny ks. ŁUkasza

 1. + Anastazja i Michał Bokłago
 2. + Maria Waśko (30 dz.)
 3. + Romualda, Bolesław, Józef i Zofia
 4. + Tadeusz Akucewicz (18 gr.)
 5. + Helena Sulima (18 gr.)

Czwartek – 19 października 2023 r.

7.00     O łaskę wiary i uwolnienie z nałogów dla Tobiasza

18.00   1. + Albina, Michał, r. Kutynów i Matoszków

 1. + Za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. W intencjach kapłanów pracujących w naszej parafii
 3. + Tadeusz Akucewicz (19 gr.)
 4. + Helena Sulima (19 gr.)

Piątek – 20 października 2023 r.

7.00     + Irena, Jan, Zbigniew, Michalina, Władysław, r. Hryc

18.00   1. W rocznicę ślubu Karola i Ewy

 1. + ks. Marian Strankowski, Stefania i Antoni
 2. + Jarosław Solarczyk (30 dz.)
 3. + Tadeusz Akucewicz (20 gr.)
 4. + Helena Sulima (20 gr.)

Sobota – 21 października 2023 r.

7.00     + Alojzy Jarmoc (1 r.)

18.00   1. W 30 urodziny Urszuli i za jej rodzinę

 1. + Władysława, Teresa, Wojciech, r. Abramowiczów, Harasimczuków
 2. + Irena Leonik
 3. + Tadeusz Akucewicz (21 gr.)
 4. + Helena Sulima (21 gr.)

Niedziela – 22 października 2023 r.

8.00     1. Za Piotra, Huberta i Olafa Wiercińskich z prośbą o dary Ducha Świętego

 1. + Helena Sulima (22 gr.)

10.00   1. W 18 urodziny Michała

 1. W intencji Franciszka, w dniu jego I Komunii Świętej
 2. + r. Prejs
 3. + Jan i Danuta Lulewicz

12.00   1. W intencji Parafian

 1. W 50 rocznicę ślubu Marii i Henryka Markiewiczów
 2. W dniu urodzin Grażyny

18.00   1. W 35 urodziny Łukasza

 1. + Witold Czarnecki
 2. + Tadeusz Akucewicz (22 gr.)