Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec do dolnego kościoła w poniedziałki i piątki na godz. 16.30.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

W sobotę (14.10), naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

W przyszłą niedzielę (15.10), będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Od 1 do 3.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przy wejściu z kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Przy wyjściu z kościoła naszymi ofiarami możemy wspomóc KUL i Centrum Formacji Świeckich naszej Archidiecezji.

W najbliższą środę (11.10), po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele rozpocznie się cykl katechez dla dorosłych, poświęcony Ewangelii wg. św. Mateusza (ok. 30 minut). Po katechezie będzie spotkanie modlitewne wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Tworzą ją osoby dorosłe, bez ograniczeń wieku, które chcą pogłębić swoją formację chrześcijańską – serdecznie zapraszamy.

W piątek (13.10) o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej z Fatimy przejdzie ulicami naszego osiedla: Ciołkowskiego, Gdańską, Pod Krzywą, Kołodziejską. Modlić się będziemy o pokój na świecie i we wszystkich naszych intencjach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Zachęcamy, by na trasie procesji zapalić znicze. Niech zaświadczą one o naszej przynależności do Maryi – Matki Boga i naszej. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.30.

W najbliższą sobotę (14.10) w godz. 9.00-12.00 prosimy o pomoc w jesiennych pracach porządkowych wokół kościoła.

W sobotę (14.10) odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych „Studnia”. Rozpocznie się ono Mszą Świętą we czwartek (12.10) o godz. 18.00 w starym kościele Farnym. Po Eucharystii spotkanie w sali za Katedrą.

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska zapraszają na Oratorium Tu es Petrus Piotra Rubika, poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Koncerty odbędą się 19 i 20.10 (czwartek, piątek) o godz. 19.00 przy ul. Odeskiej w Białymstoku.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitującego w pamięć o Bożej obecności tygodnia i radosnego niedzielnego odpoczynku. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:

Piątek (13.10) – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich;

Intencje

Poniedziałek – 9 października 2023 r.

7.00    W intencji ofiarowującego

18.00  1. W intencji członkiń KŻR o zdrowie i Boże błogosławieństwo

 1. O wypełnienie woli Bożej w życiu Bożeny
 2. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 3. + Tadeusz Akucewicz (9 gr.)
 4. + Helena Sulima (9 gr.)

Wtorek – 10 października 2023 r.

7.00    + Henryk Putkowski

18.00  1. + Danuta i Mikołaj Gierasimiuk, Stanisława Kondratowicz

 1. + Mieczysław (4 r.)
 2. O zdrowie dla Mariana i Boże błogosławieństwo dla opiekujących się nim
 3. + Tadeusz Akucewicz (10 gr.)
 4. + Helena Sulima (10 gr.)

Środa – 11 października 2023 r.

7.00    W intencji ofiarującego

18.00  1. + Władysław, Sokół, Rozalia, Irena, Wasyli

 1. + Piotr Siewko (8 r.)
 2. + Tadeusz Akucewicz (11 gr.)
 3. + Helena Sulima (11 gr.)

Czwartek – 12 października 2023 r.

7.00    W dniu urodzin Moniki

18.00  1. + Bożena Gil

 1. + Mirosław Zabora
 2. + Tadeusz Akucewicz (12 gr.)
 3. + Helena Sulima (12 gr.)

Piątek – 13 października 2023 r.

7.00    1. + Bolesława, Marian

 1. + Irena, Jan, Zbigniew, Michalina, Władysław, r. Hryc

18.00  1. + Helenka Chrzanowska (4 r.)

 1. + Helena Sienkiewicz
 2. + Tadeusz Akucewicz (13 gr.)
 3. + Helena Sulima (13 gr.)

Sobota – 14 października 2023 r.

7.00    W intencji ofiarującego

18.00  1. W 1 urodziny Gabrieli i w 3 r. ślubu Anety i Przemysława

 1. + Jerzy Raciborski
 2. + Tadeusz Akucewicz (14 gr.)
 3. + Helena Sulima (14 gr.)

Niedziela – 15 października 2023 r.

8.00    1. + Jadwiga, Stanisław, Józefa, Wacław

 1. + Marian Bieryło
 2. + Helena Sulima (15 gr.)

10.00  1. O błogosławieństwo Boże dla Bożeny

 1. + Helena i Czesław Sobolewscy
 2. W dniu urodzin Jędrzeja

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Paweł Koszałkowski (1 r.)
 2. W 2 urodziny Leny Dakowicz

18.00  1. + Ewa Żarkowska, Krystyna Jarosławska

 1. + Tadeusz Akucewicz (15 gr.)