Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Módlmy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

We wtorek (31.10), o godz. 17.30, ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Dzieci zakończą nabożeństwa różańcowe w poniedziałek o 16.30. Przy tej okazji kapłanom, katechetom, rodzicom i opiekunom dziękujemy za modlitwę razem z dziećmi.

W środę (1.11), przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

W czwartek (2.11), przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Od środy do piątku modlić się będziemy za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach” – o 17.00 różaniec, o 18.00 Msza św. z nieszporami żałobnymi.

Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o  kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

Od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o ich szczególnym charakterze. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –  to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

Najbliższy piątek (3.11), będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Adoracja NS od 15.00 do 21.00 z możliwością spowiedzi świętej.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. O 17.15 rozpoczniemy, według życzenia Matki Bożej z Fatimy, obchód sześciu pierwszych sobót miesiąca – modlitwę różańcową – serdecznie zapraszamy.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Sobota (4.11) – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.

Intencje

Poniedziałek – 30 października 2023 r.

7.00    1. + Irena Lewoc

1. W intencji Bogu wiadomej

18.00  1. + Eugenia Mańkowska (23 r.)

1. + Henryk Dziejma
  2. + Tadeusz Akucewicz (30 gr.)
  3. + Helena Sulima (30 gr.)

Wtorek – 31 października 2023 r.

7.00    W intencji ofiarodawcy

18.00  1. + Jan, Matylda, Felicja, Edward, Stanisława

1. + Zbigniew Olesiewicz, r. Olesiewiczów
  2. + Zygmunt Rochalski
  3. + Krystyna Średzińska i za dusze w czyśćcu cierpiące
  4. 2. + Zbigniew Olesiewicz, r. Olesiewiczów

Środa  – 1 listopada 2023 r.

8.00    1. + Zofia i Paweł oraz za ich rodziców i rodzeństwo

1. + r. Jarmoców, Drozdowskich, Koszewników, Irena, Marianna, Alojzy
  2. + Aleksander, Felicja, Zdzisław, Franciszka

10.00  1. + Witolda, Albina

1. + Jan, Genowefa, Stanisław, r. Bielawiec
  2. + r. Szklanko, Romanowskich, Żdanuków, Kulhawików, Pyczotów, Zofia

12.00  1. + r. Wierzbickich, Domańskich

1. + Kazimierz Korolczuk

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

1. + Orzechowskich, Kurnickich, Komola, Zdzisław i Tess
  2. + Roman Michaluk (1 gr.)
  3. + Leonarda Kołbyko (1 gr.)
  4. Za zmarłych z „Wypominków”

Czwartek – 2 listopada 2023 r.

7.00    + Franciszek, Jan, Franciszek, Apolonia

9.00    + ks. Jan Krysiewicz

18.00  1. Za zmarłych z „Wypominków”

1. + Leszek, Maria, Józef Zydykowicz, Władysław, Władysława, Tadeusz Grodzik
  2. + Roman Michaluk (2 gr.)
  3. + Leonarda Kołbyko (2 gr.)

Piątek – 3 listopada 2023 r.

7.00    W intencji ofiarującego

18.00  1. Za zmarłych z „Wypominków”

1. + Józef, Stanisława Stefańczuk
  2. + Henryk, Leokadia, Edward, Władysława
  3. + Roman Michaluk (3 gr.)
  4. + Leonarda Kołbyko (3 gr.)

Sobota – 4 listopada 2023 r.

7.00    1. + Andrzej Panuś

1. + Leonarda Kołbyko (4 gr.)

18.00  1. + Franciszek, Róża, za dusze zapomniane za które nikt się nie modli

1. Za zmarłe członkinie KŻR
  2. + Ludmiła Wojtkowska
  3. + Roman Michaluk (4 gr.)

Niedziela – 5 listopada 2023 r.

8.00    1. + Krystyna Janowicz

1. + Janina Poteraj, Stanisław Wierciński

10.00  + Aniela, Edward, Łucja

12.00  + r. Ciuruków, Wawrzyniaków, Skowrońskich, Drożdż

18.00  1. + Marian Bieryło

1. + Regina Sznejder
  2. + Roman Michaluk (5 gr.)
  3. + Leonarda Kołbyko (5 gr.)