Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwie różańcowym. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki na 16.30 do dolnego kościoła.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

W poniedziałek (2.10), wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr od Aniołów o którego należą nasze siostry Katarzyna i Joanna – Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

W środę (4.10), przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

W czwartek tegoroczną formację rozpoczyna wspólnota „Matki w modlitwie”. Kobiety, które chcą włączyć się w regularną modlitwę za dzieci i wnuki zapraszamy w imieniu członkiń wspólnoty, ks. Łukasza i s. Katarzyny.

Od wtorku, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotykała się wspólnota modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Credo” – liderzy i członkowie wspólnoty wraz z ks. Stanisławem serdecznie zapraszają.

W środę wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” będzie obchodzić 10 lecie swojego istnienia w naszej parafii – byłych i obecnych członków zapraszamy do dziękczynienia na Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– czwartek – „Godzina Święta” o 17.00;

– piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 15.00 do 21.00;

– sobota – nabożeństwo do NSM po Mszy św. o 7.00. Tego dnia jest wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne KŻR. Zapraszamy wspólnoty różańcowe na godz. 17.15 na modlitwę różańcową. O 18.00 będzie Msza św. w intencji KŻR a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.

W czwartek (5.10), w liturgii wspominamy św. Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata..

Wszystkim naszym Parafinom, gdziekolwiek są życzymy błogosławionego tygodnia; studentom i nauczycielom pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na nowy rok akademicki. Szczęść Boże wszystkim! 

 W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek (2.10) – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie;

Środa (4.10) – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;

Czwartek (5.10) – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

 

Intencje

Poniedziałek – 2 października 2023 r.

7.00     + Irena Lewoc

18.00   1. W intencji sióstr Katarzyny i Joanny

 1. W dniu urodzin Dariusza
 2. W 18 rocznicę ślubu Katarzyny i Marka Ancipiuków
 3. + Tadeusz Akucewicz (2 gr.)
 4. + Helena Sulima (2 gr.)

Wtorek – 3 października 2023 r.

7.00     W intencji ofiarującego

18.00   1. W intencji wspólnoty „Credo”

 1. + Ryszard, Krystyna, r. Wierzbickich
 2. + Irena (2 r.), Zygmunt Sewera
 3. + Tadeusz Akucewicz (3 gr.)
 4. + Helena Sulima (3 gr.)

Środa – 4 października 2023 r.

7.00     + Ludmiła Wojtkowska (30 dz.)

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

 1. W intencji Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” w 10 r. istnienia
 2. + Franciszek Siemieniako
 3. + Tadeusz Akucewicz (4 gr.)
 4. + Helena Sulima (4 gr.)

Czwartek – 5 października 2023 r.

7.00     1. + Krystyna Janowicz

 1.  Bogdan Naumowicz

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

 1. W 27 r. ślubu Elżbiety i Dariusza
 2. + Regina Sznajder
 3. + Zofia Krystyna Woźniak (1 r.)
 4. + Tadeusz Akucewicz (5 gr.)
 5. + Helena Sulima (5 gr.)

Piątek – 6 października 2023 r.

7.00     + Teresa, Zygmunt Kundzicz

18.00   1. W dniu ślubu Martyny i Grega

 1. + Wanda Prokopczyk
 2. + Tadeusz Akucewicz (6 gr.)
 3. + Helena Sulima (6 gr.)

Sobota – 7 października 2023 r.

7.00     1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Andrzej Panuś

18.00   1. W intencji KŻR naszej parafii

 1. Dziękczynna za życie Anny
 2. + r. Madejskich i Leluszów
 3. + Tadeusz Akucewicz (7 gr.)
 4. + Helena Sulima (7 gr.)

Niedziela – 8 października 2023 r.

8.00     1. W rocznicę ślubu Danuty i Zbigniewa i za ich rodziny

 1. + Helena Sulima (8 gr.)

10.00   1. W 20 urodziny Bartosza

 1. + r. Basznianin

12.00   1. W intencji Parafian

 1. + Elżbieta Drągowska (6 r.)

18.00   1. + Jadwiga i Hieronim Papierzyńscy, Bronisława, Barbara, Antoni, Wacław, Andrzej, r. Zdanuczyk

 1. + Helena, Tadeusz, Jarosław, r. Kanoza
 2. + Tadeusz Akucewicz (8 gr.)