Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom – jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym – codziennie o godz. 17.30. Dzieci na modlitwę różańcową zapraszamy do dolnego kościoła w poniedziałki i w piątki na 16.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Najbliższa niedziela (1.10) będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę (1.10) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek. Zapraszamy do uczestnictwa. Transmisja w telewizji Trwam.

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. W specjalne torby można się zaopatrzyć przy ołtarzu Miłosierdzia, a następnie wypełnione produktami zostawić w tym samym miejscu.

Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się w środę (27.09) o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne.

Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w czwartek (28.09) br., o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocka Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających. Adresowane są one do dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6.10 o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa (27.09) – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.

Czwartek (28.09) – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

Piątek (29.09) – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

Sobota (30.09) – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 

Intencje

25 września 2023 r. – poniedziałek

7.00    1. + Janina Stocka (25 gr.)

 1. W intencji Bogu wiadomej

18.00  1. + Ewa Żarkowska, Krystyna Jarosławska                   

 1. + Teresa Kundzicz
 2. + r. Ogrodników: Józef, Maria, Józef, Izabela, r. Niedziołko: Pelagia, Bolesław
 3. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (25 gr.)

 

26 września 2023 r. – wtorek

7.00    1. + Janina Stocka (26 gr.)

 1. O szczęśliwą operację dla Czesława i Boże prowadzenie dla lekarzy

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. W urodziny Danuty

 1. + Edward Perkowski (14 r.), r. Kruszewskich i Perkowskich
 2. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (26 gr.)

 

27 września 2023 r. – środa

7.00    1. + Janina Stocka (27 gr.)

 1. W 14 r. ślubu Marzeny i Rafała

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. W 5 r. ślubu Natalii i Pawła z prośbą o opiekę Świętej Rodziny

 1. W urodziny Jakuba Bubleja
 2. + Jacek Radziszewski
 3. + Alicja Żukowska
 4. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk(27 gr.)

 

28 września 2023 r. – czwartek

7.00    + Janina Stocka (28 gr.)

18.00  1. W intencji wspólnoty Matki w Modlitwie i za ich rodziny

 1. + Wacław Pijanowski
 2. + Zofia Libor (6 r.), Edward, Halina, Zygmunt, Stanisław i Bronisława
 3. + Edward Michałowski
 4. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (28 gr.)

 

29 września 2023 – piątek

7.00    1. + Janina Stocka (29 gr.)

 1. W urodziny Michała i za jego rodzinę

18.00  1. W r. ślubu Bogdana i Elizy

 1. W intencji rodziny Burbula
 2. W 18 urodziny Oli

4.+ Danuta Rutkowska-Kowalczuk (29 gr.)

 

30 września 2023 r. – sobota

7.00    1. + Janina Stocka (30 gr.)

 1. + Irena Lewoc (30 dz.)

18.00  1. Dziękczynna za życie Wojciecha z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

 1. + Bożena Bujko
 2. + Krystyna Średzińska i dusze czyścowe
 3. + Ewa, Maria
 4. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (30 gr.)

 

1 października 2023 r.- niedziela

8.00    + Tadeusz Akucewicz (1 gr.)

10.00  1. W intencji Julii, Zuzanny, Mai z prośbą o Boże błogosławieństwo

 1. W urodziny Andrzeja Dziełaka
 2. + r. Iłendo

12.00  1. W intencji Parafian

 1. W 85 urodziny Zyty Rogowskiej

18.00  1. + Marian Bieryło

 1. + Helena Sulima (1 gr.)