Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców będą trwały przez cały tydzień.

W czwartek (14.09), przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus uobecnia swoją Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15.09 (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa.

W środę (13.09), o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – Mszę św. i procesję różańcową.

W sobotę (16.09) o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej będzie świętowanie rocznic małżeńskich. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, aby małżonkowie ustawili się na schodach przed Archikatedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Podczas Eucharystii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – zapraszamy.

Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę (16.09). Pielgrzymka wyruszy z Archikatedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W niedzielę (17.09) odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholi Winnica, animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.

„Niebieska Msza Święta” – przystosowana do potrzeb osób z autyzmem jest odprawiana w każdy wtorek w Parafii NMP z Guadalupe o godz. 17. Jest to Msza św. krótsza, cicha, bez drażniących dźwięków i świateł. Nikt też nie zwraca uwagi na nietypowe zachowania dzieci lub dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

We wtorek wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes. Wasze intencje, szczególnie chorych, zawierzymy Niepokalanej Matce.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa (13.09) – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.

Sobota (16.09) – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

 

 

Intencje

11 września 2023 r. – poniedziałek

7.00    1. + Janina Stocka (11 gr.)

18.00  1. + Henryk, Leszek, Krzysztof,                             r. Kondrasiuków i Kozłowskich

 1. + Jacek Radziszewski
 2. + Krystyna Średzińska
 3. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (11 gr.)

 

12 września 2023 r. – wtorek

7.00    1. + Janina Stocka (12 gr.)

 1. W 9 urodziny Jakuba i za całą rodzinę

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. W 18 urodziny Joachima Majewskiego

 1. + Mirosław Zabora
 2. + Władysław, r. Domańskich
 3. + Henryk Perkowski
 4. + Bożena Gil
 5. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (12 gr.)

 

13 września 2023 r. – środa

7.00    1. + Janina Stocka (13 gr.)

 1. + ks. Tadeusz Zajkowski (4 r.)
 2. + Bazyli Pawluczuk

18.00  1. W intencjach Fatimskich

 1. W 9 r. ślubu Emila i Jolanty Weresa
 2. + Dominika Chomicka (3 r.)
 3. + Antoni, Jadwiga, Czesław, Feliks, Aleksandra
 4. + Helena Sienkiewicz
 5. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk(13 gr.)

 

14 września 2023 r.

7.00    1. + Janina Stocka (14 gr.)

 1. O wypełnienie woli Bożej w małżeństwie Anny i Grzegorza

18.00  1. + Teresa Kundzicz

 1. + Jerzy Raciborski
 2. + Krystyna Jarosławska, Ewa Żarkowska
 3. + Daniela Smalkowska (30 dz.)
 4. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (14 gr.)

 

15 września 2023 – piątek

7.00    1. + Janina Stocka (8 gr.)

 1. + Robert Zawistowski w r. śmierci

18.00  1. W 25 urodziny Mateusza

 1. + Paweł Koszałkowski
 2. + Marian Bieryło

4.+ Danuta Rutkowska-Kowalczuk(15 gr.)

 

16 września 2023 r. – sobota

7.00    1. + Janina Stocka (16 gr.)

 1. + Ewa Żarkowska, Krystyna Jarosławska

18.00  1. O łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Eweliny

 1. + Zbigniew Mińkowski (21 r.)
 2. + Eugenia, r. Piekar
 3. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk (17 gr.)

 

17 września 2023 r.- niedziela

8.00    1. W 42 r. ślubu Janiny i Andrzeja oraz za całą rodzinę

 1. + Janina Stocka (17 gr.)

10.00  1. W 4 urodziny Daniela i o Boże błogosławieństwo jego rodzicom

 1. + Leszek, r. Szeps

12.00  1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Teresy
 2. W 18 urodziny Kacpra

18.00  1. W 40 r. ślubu Ewy i Czesława i za całą rodzinę

 1. + Alicja i Bogdan Brzescy, Lucjanna i Marian Bijak
 2. + Henryk Sawicki
 3. +Danuta Rutkowska-Kowalczuk(17 gr.)