Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznej zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11.09, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, abyśmy wzrastali w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

W poniedziałek (4.09), początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

W piątek (8.09), przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00. Świąteczny dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas „Godziny Świętej” i Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa i  prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego również z naszej wspólnoty parafialnej.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (9.09), o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00.

10.09 (niedziela) na Mszę św. o godz. 10.00  zapraszamy rodziców i uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię. Także tego dnia, Mszą św. o 12.00 wznawiamy program przygotowania do bierzmowania.

Dzieci zapraszamy na piątkowe spotkania o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Będzie to czas wspólnej zabawy i poznawania Pana Boga pod okiem s. Damaris.

W przyszłą niedzielę na 9.00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci, które podczas Mszy świętych o 10.00 chcą wielbić Pana Boga śpiewem w zespole muzycznym.

W miniony piątek odbyła się rada duszpasterska. Owocem obrad jest program duszpasterski. Można się z nim zapoznać na naszej stronie internetowej.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z parafią św. Stanisława Kostki, zapraszają osoby pełnoletnie na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie wzch-bialystok.pl, gdzie można zapisać się na te rekolekcje.

W dniach 6-8.10 organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Informacje na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

Rodziców i pracowników oświaty, dzieci i młodzież niech Duch Święty prowadzi w nowym roku szkolnym! Wszystkich niech na rozpoczynający się tydzień umocni Boże błogosławieństwo! Dobrego niedzielnego odpoczynku!

 

Odeszły do Pana: Izabela Piotrowska, Irena Lewoc

 

 

Intencje

4 września 2023 r. – poniedziałek

7.00     1. + Janina Stocka (4 gr.)

 1. + Andrzej Panuś

8.00     Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

18.00   1. + Felicja, Krystyna, Bronisław, Janina

 1. + Tadeusz Zajkowski, r. Zajkowskich
 2. + Tadeusz Zajkowski, r. Zajkowskich, Popławskich
 3. + Kazimierz Karolczuk (6r.)
 4. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (4 gr.)

 

5 września 2023 r. – wtorek

7.00     1. + Janina Stocka (5 gr.)

 1. + Stanisław i Zofia, r. Zadykowicz

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Regina Sznajder (30 dz.)

 1. + Teresa Kordasiewicz, Jerzy
 2. + Mirosław Utracki
 3. + Krystyna Janowicz
 4. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (5 gr.)

 

6 września 2023 r. – środa

7.00     + Janina Stocka (6 gr.)

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W urodziny Mateusza

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Krystyna Średzińska
 3. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (6 gr.)

 

7 września 2023 r. – I czwartek miesiąca

7.00     1. + Janina Stocka (7 gr.)

 1. + Zbigniew Pieńczak
 2. + Stanisław, r. Woronieckich
 3. O zdrowie dla Ireny Kisielewskiej

17.00   Godzina Święta

18.00   1. W urodziny Karola Chrzanowskiego

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Krystyna Jarosławska
 3. + Janina, Michał, Stanisław, Tadeusz, r. Lisowkich
 4. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (7 gr.)

 

8 września 2023 – piątek – Narodzenie NMP

7.00     1. + Janina Stocka (8 gr.)

 1. + Regina, Teresa i Edward, Franciszek

18.00   1. + Stefania i Wincenty Zakało, Bronisława Jaworowska

 1. + Edward Urbanowicz
 2. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (8 gr.)

21.00   Apel Jasnogórski

 

9 września 2023 r.

7.00     + Janina Stocka (9 gr.)

18.00   1. + Halina Świsłocka

 1. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (9 gr.)

 

10 września 2023 r.- niedziela

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

8.00     1. + Janina Stocka (10 gr.)

 1. + Czesław Jaworowski

10.00   1. W 3 urodziny Sary

 1. W 18 rocznicę ślubu Agnieszki i Pawła
 2. W 15 rocznicę ślubu Tomasza i Elżbiety i za życie Szymona i Marka
 3. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk (10 gr.)

12.00   1. W intencji Parafian

 1. W 1 rocznicę ślubu Pauliny i Macieja
 2. W 5 urodziny Kacpra

18.00   + Władysława, Czesław, Wiktor, Waleria Szewczul