Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominamy rodzicom o szczególnej trosce o edukację szkolną i katechetyczną. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

W piątek (1.09), początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
W związku z nową organizacją kalendarza szkolnego Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/24 odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy!

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Od 1.09 (piątek), w dni powszednie będzie w naszym kościele Msza św. o godz. 7.00.

W tym tygodniu są pierwsze dni miesiąca:

w piątek (1.09) nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00-21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne a także za dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny. Tego dnia wznowimy pierwszo piątkowe odwiedziny chorych; w sobotę (2.09), przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00, o 17.15 różaniec fatimski.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic różańca świętego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. W ostatnim czasie zostały wymienione chodniki wokół domu parafialnego i zainstalowane systemy bezpieczeństwa w kościele i domu parafialnym. Firmie Elam dziękujemy za podarowanie naszej parafii oświetlenia wokół Domu Parafialnego i systemów mechanicznych do bram. Gromadzimy fundusze na konfesjonały dostosowane do potrzeb osób niedosłyszących i starszych.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (9.09), o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów – wsparcie dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. tornister z „wyprawką szkolną”, a następnie dostarczyć go do naszej parafii.    Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”.

Po pięcioletnich studiach zwieńczonych doktoratem z teologii i licencjatem z prawa kanonicznego będzie z nami na stałe ks. Łukasz. Dziękujemy ks. Andrzejowi za pomoc duszpasterską w naszej parafii i życzymy mocy Bożej w posłudze duszpasterskiej w Niewodnicy Kościelnej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, dzieci i młodzieży wypraszamy Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny

 

W tym tygodniu patronuje nam:

Poniedziałek (28.08) – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

 

 

Intencje

28 sierpnia 2023 r. – poniedziałek

18.00   1. W rocznicę ślubu Renaty i Piotra

 1. + r. Sarnackich i Jaśkiewiczów
 2. + Edmund, Helena, Teofil, Aleksander, Franciszek, r. Idźkowskich i Zimnochów
 3. + Edward Michałowski
 4. + Janina Szoda (28 gr.)
 5. + Bernadetta Konkolewska (28 gr.)

 

29 sierpnia 2023 r. – wtorek

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. O łaskę zdrowia dla Eweliny

 1. + Ewa Żarkowska
 2. + Teresa Kundzicz
 3. + Henryk Szoda (12 r.)
 4. + Janina Szoda (29 gr.)
 5. + Bernadetta Konkolewska (29 gr.)

 

30 sierpnia 2023 r. – środa

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. O łaskę zdrowia dla Eweliny

 1. + Janina Tercjak (30 dz.)
 2. + Gabryiel Rahwało
 3. + Ewa Żarkowska, Krytyna Jarosławska
 4. + Janina Szoda (30 gr.)
 5. + Bernadetta Konkolewska (30 gr.)

 

 

31 sierpnia 2023 r. – czwartek

18.00   1. Dziękczynna

 1. W urodziny Elżbiety
 2. Za wspólnotę „Matki w Modlitwie” i za ich rodziny
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 4. + Krystyna Średzińska (30 dz.) i za dusze w czyśćcu cierpiące
 5. + Bożena Bujko

 

1 września 2023 – I piątek miesiąca

7.00     1. + Janina Stocka (1 gr.)

 1. + Wincenta (f) i Józef Łoniewscy, r. Łoniewskich i Osieckich
 2. + Regina, Stanisław, Wilhelmina Lassen de Sago, Bronisława i Wincenty Sosnowscy

8.00     1. W intencji rozpoczynających nowy Rok Szkolny 2023/2024

18.00   1. O Boże błogosławieństwo dla prof. Jerzego Laudańskiego

 1. + Jadwiga Zubrycka
 2. + Bronisława (f) 14 r., r. Lulewiczów: Bronisław, Jerzy, Ryszard, Cecylia, Bogdan
 3. + Marian Bieryło
 4. + Danuta Rutkowska-Kowalczuk

 

2 września 2023 r. – I sobota miesiąca

7.00     1. + Janina Stocka (2 gr.)

 1. Za dusze czyśćcowe

18.00   1. W dniu urodzin Doroty

 1. + Apolonia w kolejną r. śmierci, r. Minta i Gryguć
 2. + Krystyna Średzińska
 3. + Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

3 września 2023 r.- niedziela

8.00     1. W urodziny Danuty

 1. + Janina Stocka (3 gr.)
 2. + Bronisław, Stanisława, Mieczysław, Stanisław, Irena i Marianna, Alojzy
 3. + Bronisława, Jan, Waldemar Szymańscy, Grażyna Niewińska

10.00   1. W 1 r. ślubu Grzegorza i Weroniki Chrzanowskich 

 1. + Anna Woronko (12 r.), Janina Pedryc (31 r.)

12.00   1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Julii
 2. + Grzegorz Wojtkowski (2 r.)

18.00   1. W 60 r. ślubu Teresy i Władysława Sokołowskich

 1. + Aleksander Narewski